نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > اتهام فساد به وزیر خارجه تونس جنجال برانگیز شده است
 


شماره خبر :٢٠٧١٨٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/10/11    ا   ٢٠:١٨

اتهام فساد به وزیر خارجه تونس جنجال برانگیز شده است
نوشته یک وبلاگ‌نویس تونسی در متهم کردن وزیر امور خارجه این کشور، داماد رهبر جنبش اسلام گرای النهضه به فساد مالی و اخلاقی به حدی جنجال ساز شده که محکومیت مقامات رسمی کشور را به همراه داشته است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : اتهام فساد به وزیر خارجه تونس جنجال برانگیز شده است

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری الجزیره، ریاست جمهوری تونس با صدور بیانیه ای انتشار مطالبی در شبکه های اجتماعی به نقل از یک وبلاگ نویس درباره فساد مالی و اخلاقی رفیق عبدالسلام را محکوم کرد.

در  این بیانیه آمده است: ریاست جمهوری تونس نیز با وزیر خارجه این کشور علیه تلاش ها برای مخدوش کردن چهره وی اعلام همبستگی می کند.

ریاست جمهوری تونس اعلام کرد: همه طرف ها باید به اخلاق رقابت قانونی در صحنه سیاست پایبند باشند و هر انچه که علیه وزیر خارجه منتشر شده است مسئولیت آن بر عهده ناشرش است و این حق را برای طرف های ذیربط در ارتباط با شکایت و پیگرد قضایی محفوظ می دارد.

وزارت خارجه تونس نیز در بیانیه ای اعلام کرد: رفیق عبدالسلام تیمی از وکلا به ریاست فتحی العیونی را مامور تنظیم دادخواستی علیه الفه الریاحی وبلاگ نویس کرده است به دلیل اینکه این وبلاگ نویس اخباری غلط برای مخدوش کردن چهره وزیر ساخته و پرداخته کرده است.

در بیانیه ریاست جمهوری تونس آمده  است: هزینه هایی که وزیر خارجه برای هتل کرده است بر طبق حقوق متعلق به بودجه وزارت خارجه بوده و کاملا تحت نظارت قرار دارد.

الفه ریاحی وبلاگ نویس تونسی روز چهار شنبه گذشته در صفحه شخصی اش مطلبی را منتشر کرد که پس از چند روز جنجال ساز شده است، در این مطلب وزیر امور خارجه به فساد اخلاقی، حیف و میل اموال عمومی و خیانت به همسرش متهم شد.

ریاحی گفته است که وزیر امور خارجه تونس یکی از اتاق های مجلل هتل شرایتون در نزدیکی وزارت امور خارجه را رزرو کرده است و ادعا کرده یک زن که به دلایل اخلاقی نامش فاش نشده است در همین هتل و در همان طبقه ای که وزیر اقامت داشته اتاقی رزرو کرده ولی هزینه این اتاق با هزینه اتاق وزیر محاسبه شده است.

وبلاگ نویس تونسی از مسئولان خواسته است در این زمینه تحقیق کنند ولی وزیر امور خارجه با رد اتهام مورد نظر وبلاگ نویس، گفته است: زنی که در این وبلاگ از او سخن به میان آمده است از خویشاوندان من است و هدف از این شایعات چیزی جز تلاش برای مخدوش کردن چهره من نیست در نتیجه از شایعه پراکنان شکایت خواهم کرد.

 راشد الغنوشی رئیس جنبش اسلام گرای النهضه نیز در نماز جمعه این هفته به شایعه پراکنان هشدار داد و هدف آنان را تلاش برای شکاف در صفوف مسلمانان خواند.

مقامات جنبش النهضه نیز معتقدند با توجه به اینکه وزیر خارجه تونس داماد راشد الغنوشی است این وبلاگ  نویس با این اقدام به دنبال تخریب چهره جنبش اسلام گرای النهضه بزرگ ترین حزب اسلام گرا در تونس که رهبری ائتلاف حاکم را برعهده دارد، بوده است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار