نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > دیدار مقامات ارشد نظامی اردن و آمریکا
 


شماره خبر :٢٠٤٩١٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/10/08    ا   ١١:٤٥

برای هماهنگی‌های بیشتر درباره سوریه صورت گرفت
دیدار مقامات ارشد نظامی اردن و آمریکا
رئیس ستاد ارتش اردن در دیدار با فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا هماهنگی‌های بیشتر نظامی و امنیتی دو کشور در مورد نحوه تعامل با اوضاع سوریه را بررسی کردند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : دیدار مقامات ارشد نظامی اردن و آمریکا

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری نهرین نت، در حالیکه گزارش‌های غربی از وجود نیروهای ویژه آمریکایی و فرانسوی در مرزهای اردن برای عملیات نظامی و محرمانه ویژه در داخل اراضی سوریه خبر می دهند، ارتش اردن در بیانیه‌ای مطبوعاتی از دیدار «مشعل محمد الزبن» رئیس ستاد ارتش این کشور با «جیمز ماتیس» فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا و هیئت نظامی همراه وی خبر داد که دیروز در حضور استوارت جونز سفیر آمریکا در عمان انجام شده است.

بر اساس این بیانیه، الزبن در این دیدار راهکارهای همکاری و هماهنگی های بیشتر بین ارتش اردن و نیروهای آمریکایی را با ماتیس بررسی کرد و به بهانه نگرانی از اقدام گروه های تروریستی در دستیابی به سلاح‌های شیمیایی، تقویت مناسبات دوجانبه در زمینه‌های نظامی و امنیتی میان دو کشور را نیز بررسی کردند.

این در حالی است که پیشتر روزنامه‌های آلمان از وجود عناصری از نیروهای نظامی آمریکا و فرانسه خبر داده که به صورت متمرکز در شمال اردن و نزدیکی مرزهای این کشور با سوریه مستقر شده‌اند، بنا بر این اطلاعات، این نیروها آماده ورود به سوریه بعد از سقوط احتمالی نظام بشار اسد به بهانه جلوگیری از دستیابی گروه های اسلامگرا به تسلیحات شیمیایی شوند.

بر اساس گزارش مجله فوکوس آلمان که به نقل از اظهارات افسران ائتلاف ناتو تهیه شده، نیروهای فرانسوی عمدتا تحت پرچم نیروهای چتربازان هستند که پیشتر با ورود به خاک سوریه تحت عنوان بیمارستان های موقت برای مداوای مجروحان اقدام به مأموریت‌های شناسایی کرده‌اند.

پیش از این استوارت جونز وجود نظامیان آمریکایی در خاک اردن را رد کرده و مدعی بود که نیروهای حاضر از این کشور در اردن، جنگجو نیستند بلکه در راستای همکاری‌های مستمر با دولت اردن در زمینه آموزش نظامیان وارد این کشور شده‌اند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار