نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > شکل‌گیری «عهدالشهداء» در بحرین/تنها گزینه فراروی ملت بحرین
 


شماره خبر :٢٠٢٢٢٦ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/10/03    ا   ٠٩:٥٦

شکل‌گیری «عهدالشهداء» در بحرین/تنها گزینه فراروی ملت بحرین
سخنگوی جنبش 14 فوریه بحرین تاکید کرد مردم این کشور به این نتیجه رسیده‌اند که چاره‌ای جز رهایی از نظام سرکوبگر آل خلیفه ندارند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : شکل‌گیری «عهدالشهداء» در بحرین/تنها گزینه فراروی ملت بحرین

به گزارش بیداری اسلامی، زمانی که انقلاب تونس از مناطق دور دست آغاز شد و به سرعت به پایتخت رسید، «زین‌العابدین بن علی» دیکتاتور این کشور را در اندک زمانی سرنگون کرد. قطار انقلاب‌ها به مصر رسید و فرعون این کشور را نیز کنار زد. «معمر قذافی» دیکتاتور لیبی نیز با وجود مقاومت شش ماهه در برابر انقلابی‌ها و کشتارهای گسترده مردم، سرانجام نتوانست در مقابل موج انقلاب مقاومت کند. 

انقلاب در بحرین همزمان با انقلاب‌های کشورهای منطقه آغاز شد. اما از همان ابتدا کشورهای عربی و اسلامی و غربی رویکردی متفاوتی در قبال این انقلاب اتخاذ کردند و به آن برچشب طائفه‌ای زدند و سرکوب‌ها، کشتارها و خشونت نظام حاکم بر بحرین را نادیده گرفتند.

انقلاب بحرین در عمر 22 ماهه خود مظلوم ماند اما همچنان ادامه داشته و چشم به آینده دارد.

«عبدالرئوف الشائب» سخنگوی جنبش 14فوریه بحرین در مصاحبه با خبرگزاری فارس به بررسی آخرین اوضاع و تحولات بحرین پرداخت.

وی در این مصاحبه به دیدگاه کشورهای عربی به انقلاب بحرین اشاره کرد و گفت: در دنیای عرب و جهان اسلام و کشورهای غربی منصفانی نیز دیده‌ می‌شوند که به طور منطقی با انقلاب مردم بحرین برخورد می‌کنند اما برخی نیز به انقلاب بحرین اجحاف کردند و این موضوع را می‌توان در جهان عرب، کشورهای اسلامی و غرب مشاهده کرد.

معیارهای دوگانه در تصمیمات کشورهای عربی قابل مشاهده است

وی گفت: در تصمیماتی که کشورهای عربی اتخاذ می‌کنند به خوبی می‌توان معیارهای دوگانه را مشاهده کرد. این موضوع به خصوص زمانی که دلارهای عربستان و قطر در راستای برنامه‌های مورد نظر آمریکا و اسرائیل خرج می‌شود، قابل مشاهده است. به همین خاطر است که دیده می‌شود انقلاب مردم بحرین تحت ظلم قرار می‌گیرد و به حاشیه رانده می‌شود و در سرکوب آن از یکدیگر پیشی می‌گیرند چون گمان می‌کنند هرگونه تغییر در بحرین دروازه‌ای برای ایجاد تغییر در دیگر کشورهای عربی خواهد بود.

سرکوبگری آل خلیفه به دلیل فقدان مشروعیت است

وی در ادامه این مصاحبه به اصرار و ادامه سرکوبگری انقلاب مردم بحرین با وجود مسالمت‌‌آمیز بودن تظاهرات اشاره کرد و گفت: آل خلیفه به این دلیل به سرکوبگری‌های خود علیه مردم ادامه می‌دهد چون مشروعیت خود و تمامی ابزارهایی را که داشت از دست داد و ملت به دلیل انبوه دروغ‌ها و فریبکاری‌های نظام حاکم، دیگر هیچ اعتقادی به آن ندارد به همین دلیل هیچ راه دیگری به جز سرکوبگری و خشونت در برابر خود نمی‌بیند.

تاریخ ثابت کرده ملت‌ها همواره بر نظام‌های سرکوبگر پیروز می‌شوند

عبدالرئوف الشایب افزود: آل خلیفه گمان می‌کند به کمک سرکوبگری‌ها و خشونت‌ها می‌توان اراده ملت بحرین را تحت تاثیر قرار دهد اما تاریخ ثابت کرده که ملت‌ها بر نظام های سرکوبگر و خون بر شمشیر همواره پیروز خواهد شد.

مردم بحرین چاره‌ای جز رهایی از رژیم آل خلیفه ندارند

وی گفت که ائتلاف‌ها و پیمان‌های جدیدی در بحرین در حال شکل‌گیری است که به «عهد الشهداء» نامگذاری شده و طی آن تمامی گروه‌های سیاسی به این نتیجه رسیدند که هیچ گزینه‌ای در برابر ملت بحرین به جز رهایی از رژیم سرکوبگر آل خلیفه وجود ندارد و باید از اشغالگری عربستان که بر روی سینه‌های بحرینی‌ها نشسته رهایی یافت و ملت بحرین باید بتواند سرنوشت و مسیر سیاسی خود را پس از سرنگونی رژیم حاکم در دست بگیرد.

کشورهای غربی و عربی منافع دوجانبه دارند

وی گفت: حمایت کشورهای غربی از رژیم آل خلیفه در واقع مبادله منافع است. کشورهای غربی به دنبال ثروت‌های نفتی هستند و حاکمان کشورهای عربی نیز به دنبال باقی ماندن بر تخت‌های سلطنت خود هستند. آمریکایی‌ها پایگاه‌های نظامی در منطقه دارند و صهیونیست‌ها نیز منافعی در این کشورها دارند به همین دلیل کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برای آنکه بتوانند به حکمرانی خود ادامه دهند باید دستورات کشورهای غربی را اجرا کنند و دیده می‌شود که حاکمان این کشورها همانند یک بنده ذلیل در مقابل سران کشورهای غربی رفتار می‌کنند تا بتوانند همچنان بر تخت‌های سلطنت خود که به دلیل تحرکات انقلابیون متزلزل شده، تکیه بزنند.

نخست وزیر انگلیس و پادشاه بحرین

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار