نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > استقبال آمریکا از تغییرات منصور هادی در ساختار ارتش یمن
 


شماره خبر :٢٠١٨٠٣ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/10/02    ا   ١١:٥٥

استقبال آمریکا از تغییرات منصور هادی در ساختار ارتش یمن
کاخ سفید با استقبال از دستورات اخیر رئیس جمهور یمن در مورد ایجاد برخی تغییرات در این کشور، خواستار خروج علی عبدالله صالح از این کشور شد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : استقبال آمریکا از تغییرات منصور هادی در ساختار ارتش یمن

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبرگزاری رسمی یمن، عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور یمن امروز تماس تلفنی از سوی جان برینان مشاور رئیس جمهور آمریکا در امور مربوط به مبارزه با تروریسم دریافت کرد، برینان در این تماس از تصمیمات اخیر اتخاذ شده از سوی منصور هادی در مورد بازسازی ارتش این کشور بر مبانی جدید ملی و بر اساس طرح ابتکار خلیج فارس و راهکارهای اجرایی طولانی مدت آن و همچنین دو قطعنامه شورای امنیت استقبال کرد.

برینان ابراز داشت که این تصمیم‌ها برای حل بحران در این کشور و بازگشت به روند صحیح ضروری بود و رویکرد درست به سوی گفت‌وگوهای ملی فراگیر و حل تمامی مسایل و پرونده‌های باقیمانده و رسیدن به افق‌های صلح و توسعه و شکوفایی در کشور است.

برینان در این گفت‌وگو بر حمایت آمریکا از این تصمیم‌ها تاکید کرده و آن را در راستای نمود اقدامات برای اجرای روند سازش سیاسی در یمن و بر مبنای ابتکار خلیج فارس و راهکارهای اجرایی آن دانست.

وی همچنین بر حمایت از یمن در تمامی ابعاد سیاسی و اقتصادی و امنیتی تاکید کرد.

جرالد فایرستان سفیر آمریکا در یمن نیز در این راستا در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی دولتی الیمن اعلام کرد که آمریکا و شورای امنیت و جامعه جهانی در کنار وحدت یمن قرار دارد. وی به علی عبدالله صالح رئیس جمهور مخلوع یمن پیشنهاد کرد که از کشور خارج شود، وی گفت که خروج وی از کشور به نفعش است و او باید فعالیت‌های سیاسی را متوقف کند.

«عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور یمن چهارشنبه در چارچوب بازسازی ساختار ارتش برادرزاده دیکتاتور مخلوع این کشور را از پست فرماندهی نیروهای امنیت مرکزی برکنار کرد و حکمی برای بازسازی ساختار نیروهای مسلح این کشور، صادر کرد.

وی همچنین دستور انحلال گارد ریاست جمهوری این کشور را داد که ریاست آن را «احمد علی عبدالله صالح»، پسر عبدالله صالح، دیکتاتور سابق یمن برعهده داشت.

تصمیمات منصور هادی یگان اول زره‌پوش یمن را نیز در برمی‌گیرد که فرماندهی آن را سرتیپ «علی محسن الأحمر» برعهده دارد که در سال 2011 از رژیم سابق یمن جدا شد.

همچنین رسانه‌های رسمی یمن مجموعه دستوراتی را قرائت کردند که توسط منصور هادی صادر شده بود که از جمله آنها برکناری «یحیى صالح»، برادر زاده علی عبدالله صالح از فرماندهی دستگاه امنیت یمن است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار