نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > سیاستمداران تونسی درباره دخالت آمریکا در کشورشان هشدار دادند
 


شماره خبر :١٩٩١٣٣ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/09/26    ا   ٢٣:١٣

سیاستمداران تونسی درباره دخالت آمریکا در کشورشان هشدار دادند
شخصیت‌های سیاسی تونسی درباره تلاش های آمریکا برای دخالت در امور داخلی این کشور و تحمیل برخی مسائل بر آن هشدار دادند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : سیاستمداران تونسی درباره دخالت آمریکا در کشورشان هشدار دادند

به گزارش بیداری اسلامی، شخصیت های سیاسی به دنبال سفر «ویلیام برنز» معاون وزیر خارجه آمریکا به تونس و گفت‌وگو با مقامات این کشور درباره تلاش های آمریکا برای دخالت در امور داخلی این کشور هشدار دادند.

 شبکه خبری العالم گزارش داد: غرب با توجه به جایگاه تونس در منطقه پس از سرنگونی رژیم زین العابدین بن علی، متوجه این کشور شده است و در مناسبت های مختلف کوشیده است تا طبق معمول سهم زیادی را به خود اختصاص دهد در نتیجه مقامات این کشور یکی پس از دیگری به تونس سفر کردند که آخرین آنها سفر ویلیام برنز معاون وزیر خارجه این کشور به تونس است.

وی در این سفر مسائل مختلفی از جمله مسئله سوریه و نیز پیامدهای مسئله کشور مالی و پیامدهای آن بر کشورهای منطقه را مطرح و با مقامات تونسی بررسی کرد.

احمد الکحلاوی رئیس هیأت حمایت از مقاومت و مبارزه با عادی سازی روابط تونس با اسرائیل گفت: آنها از یک سو و به خصوص پس از نشست دوحه می کوشند حملات علیه سوریه را تشدید کنند.

در ادامه گزارش آمده است: ناظران بر این باورند که نزدیک شدن آمریکا و دولت تونس به یکدیگر تلاشی از جانب واشنگتن برای احیای سیطره خود بر تصمیم گیری های سیاسی در این کشور است زیرا آمریکا از نزدیک ترین متحدان رژیم های دیکتاتوری بود اما انقلاب ها این کشور را واداشت تا در محاسبات خود بازنگری کند.

المنجی الرحوی عضو مجلس موسسان تونس گفت: در خصوص سفرهای مکرر مقامات آمریکایی به خصوص پس از انقلاب باید بگوییم که هدف این کشور بسط سیطره خود بر سیاست های داخلی تونس است.

خبرنگار ادامه داد: حادثه حمله به سفارت آمریکا در تونس که شماری از طرفداران جریان افراطی در تونس در آن دست داشتند و از دیوارهای سفارت عبور کردند و برخی از محتویات آن را به آتش کشیدند روابط دو کشور را تحت الشعاع قرار داد اما نشان داد که اگر پای منافع کشور و مقدسات و حق حاکمیت در میان باشد مردم تونس به روابط با آمریکا اهمیتی نمی دهند.

احمد بن ابراهیم عضو مجلس موسسان تونس گفت: غرب می خواهد تونس را درگیر مسائلی کند که هیچ ارتباطی به این کشور ندارد بلکه به منافع آمریکا و عربستان و قطر مربوط می شود و این در حالی است که دیپلماسی تونس باید به صورت مستقل عمل کند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار