نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > یک حزب مخالف تونسی از تشکیل ائتلاف جدید خبر داد
 


شماره خبر :١٩٥١١٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/09/18    ا   ١٩:٣٠

یک حزب مخالف تونسی از تشکیل ائتلاف جدید خبر داد
در حالی که بحران بین دولت موقت و اتحادیه کل مشاغل تونس درحال شدت گرفتن است، یک حزب مخالف تونسی از تشکیل ائتلاف جدید خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : یک حزب مخالف تونسی از تشکیل ائتلاف جدید خبر داد

به گزارش بیداری اسلامی، در شرایطی که بحران بین دولت موقت تونس و اتحادیه کل مشاغل این کشور رو به شدت است، یک حزب مخالف تونسی از تشکیل ائتلاف سیاسی برای شرکت در انتخابات پارلمانی آینده خبر داد.

این در حالی است که صحنه سیاسی تونس اکنون شاهد بحران سیاسی بین دولت موقت به رهبری جنبش اسلامی «النهضة» و اتحادیه کل مشاغل این کشور است.

در این میان، حزب «نداء» اعلام کرد که فراکسیون های سیاسی پارلمان در مورد تشکیل جبهه بزرگ سیاسی متشکل از پنج حزب مخالف به توافق رسیده اند.

این پنج حزب عبارتند از حزب الجمهوری، المسار، جنبش نداء تونس، حزب کار ملی دمکراتیک و حزب سوسیال راستگرا.

خبرنگار فارس افزود: ناظران سیاسی در تونس معتقدند که ائتلاف جنبش ندای تونس با سایر احزاب، در واکنش به پیش نویس قانون پیشنهادی جنبش النهضة در مجلس موسسان اتخاذ شده است.

همزمان با این تحولات، شدت تنش بین ائتلاف حاکم و اتحادیه کل مشاغل تونس، شدت گرفته است.

در پی شدت تنش بین دو طرف، دولت موقفت تونس، اتحادیه کل مشاغل را به صرف نظر از برگزاری اعتصاب عمومی که قرار است ماه آینده میلادی برگزار شود، فراخوانده و در مورد نتایج و خطرات اعتصاب عمومی در شرایط حساس کنونی کشور، هشدار داد.

دولت موقت با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «از مسئولان اتحادیه کل مشاغل می خواهیم با تکیه به عقل و منطقه از بروز تنش در کشور جلوگیری کرده و از اعتصاب عمومی صرف نظر کند.»

در بیانیه مزبور همچنین آمده است: « اتحادیه مشاغل با صرف نظراز اعتصاب عمومی، زمینه را برای گفت وگو و در نتیجه  آرام کردن اوضاع فراهم کرده و به فکر منافع عالی کشور باشد.»

این در حالی است که اتحادیه مشاغل تونس اعلام کرده است که در اعتراض به حملات روز سه شنبه گذشته علیه اعضای آن اعتصاب خواهد کرد.

اتحادیه مشاغل همچنین اعلام کرد که کمیته های حمایت از انقلاب و حامیان دولت درچارچوب عملیاتی برنامه ریزی شده، اعضای این اتحادیه را در مراسم بزرگداشت فرحات حشاد از بیانگذاران اتحادیه، مورد حمله قرار دادند.

در این میان، حسین العباسی دبیر کل اتحادیه کل مشاغل تونس با تاکید بر پایبندی به اعتصاب عمومی، ارتش را به تامین امنیت کشور در زمان برگزاری اعتصاب فراخواند.

وی دعوت دولت موقت به گفت‌وگو را پیش از پاسخگویی به خواسته های اتحادیه مشاغل از جمله منحل کردن کمیته حمایت از انقلاب، غیر قابل قبول دانست.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار