نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > خانواده فرمانده فقید انقلابیون لیبی دولت را تهدید به انتقام کرد
 


شماره خبر :١٩٤١٣٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/09/15    ا   ١٤:٠٠

خانواده فرمانده فقید انقلابیون لیبی دولت را تهدید به انتقام کرد
قبیله ژنرال عبدالفتاح یونس رئیس ستاد مشترک انقلابیون لیبی که در زمان نبرد علیه قذافی به طور مرموزی کشته شد دولت لیبی را تهدید به انتقام کرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : خانواده فرمانده فقید انقلابیون لیبی دولت را تهدید به انتقام کرد

 

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری «میدل ایست آنلاین»، قبیله  ژنرال «عبدالفتاح یونس العبیدی» وزیر کشور قذافی که پس از پیوستن به انقلابیون این کشور به طرز مرموزی کشته شد، تهدید کرد در صورتی که دولت لیبی برای محاکمه عوامل قتل یونس اقدام نکند برای گرفتن انتقام خونش به پا می خیزد.

معتصم فرزند عبدالفتاح یونس فرمانده انقلابیون  لیبی در زمان جنگ با قذافی گفت که همچنان پیگیر علت و عوامل کشته شدن پدرشان هستند و اگر دولت لیبی در تحقیقات و افشای واقعیت ها در این موضوع کوتاهی  کوتاهی کند برای گرفتن حقشان اقدام خواهند کرد.

وی افزود: ما معتقدیم بعضی اعضای شورای ملی انتقالی و همچنین اعضایی از دفتر اجرایی این شورا (دولت زیر نظر شورای ملی انتقالی) در این جنایت نقش داشته اند.

 معتصم گفت:‌خانواده ژنرال عبدالفتاح یونس از روز چهارشنبه 22 نوامبر تاکنون در بندرحریقه در شهر طبرق تحصن کرده اند و می خواهند که دولت لیبی تنها برای آشکار شدن زوایای پنهان قتل این ژنرال تلاش کند و اگر بی توجهی دولت و مسئولان ادامه یابد در مرحله بعدی به اقدامات جدی تری روی خواهیم آورد.

سرلشکر عبدالفتاح یونس آخرین وزیر کشور رژیم معمر قذافی و بلندپایه‌ترین نظامی لیبی بود که به انقلاب هفدهم فوریه مردم لیبی پیوست و ریاست ستاد مشترک انقلابیون را در دست داشت اما در ژوئیه 2011 و در شرایطی از میدان نبرد برای پاره ای از توضیحات به مقر شورای انتقالی لیبی در بنغازی فراخوانده شده بود که در مسیر بازگشت کشته شد.

کارشناسان معتقدند بازگشایی کامل این پرونده موجب می شود تا پای مسئولان متعددی از شورای سابق انتقالی در لیبی به این پرونده باز شود.

قبیله العبیدات مصطفی عبدالجلیل رئیس شورای ملی انتقالی، علی العیساوی نایب رئیس دفتر اجرایی شورای ملی انتقالی، سالم شیخی مسئول بخش اوقاف و زکات دفتر اجرایی، قاضی جمعه بوجازیه را که ماه ژوئن گذشته در شهر بنغازی ترور شده است به دست داشتن در قتل عبدالفتاح یونس متهم می کنند.

دادگاه نظامی بنغازی هفتم نوامبر  حکم بازجویی از مصطفی عبدالجلیل در دادستانی نظامی را صادر کرد و عبدالجلیل نیز برای حضور در دادگاه اعلام آمادگی کرده بود.

 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار