نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > توافق دولت تونس با اتحادیه مشاغل آرامش را به سلیانه بازگرداند
 


شماره خبر :١٩٢٣١٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/09/12    ا   ٠٨:٣٠

توافق دولت تونس با اتحادیه مشاغل آرامش را به سلیانه بازگرداند
دولت تونس با برکناری استاندار سلیانه و اعطای قول مساعدت در رسیدگی به خواسته‌های معترضان آرامش را به این منطقه بازگرداند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : توافق دولت تونس با اتحادیه مشاغل آرامش را به سلیانه بازگرداند

دولت تونس با برکناری استاندار سلیانه و اعطای قول مساعدت در رسیدگی به خواسته‌های معترضان آرامش را به این منطقه بازگرداند.

خبرگزاری فارس: توافق دولت تونس با اتحادیه مشاغل آرامش را به سلیانه بازگرداند

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت تونس و ریاست اتحادیه عمومی مشاغل تونس (بزرگ ترین اتحادیه کارگری در این کشور) امروز یکشنبه اعلام کردند که بر سر آرامش اوضاع در استان سلیانه در شمال غرب تونس به توافق رسیدند.

استان سلیانه از سه شنبه گذشته شاهد خشونت و درگیری نیروهای امنیتی با هزاران تن از تظاهرات کنندگانی است که خواهان برکناری استاندار، توسعه اقتصادی شهر و آزادی 14 بازداشتی اعتراضات سال گذشته این منطقه بودند.

دو طرف دولت و اتحادیه مشاغل امروز در ساختمان نخست وزیری در تونس با یکدیگر به گفت وگو پرداختند و نمایندگانی از دفتر اتحادیه منطقه‌ای مشاغل در سلیانه نیز در آن حضور داشتند.

به دنبال مذاکرات بین دو طرف که بیش از چهار ساعت به طول انجامید، محمد بن سالم، وزیر کشاورزی در نشستی خبری گفت: دولت تصمیم گرفت که جانشین استاندار سلیانه را مسئول پیشبرد امور در استان سلیانه تا زمان تصمیم گیری مقامات ذیربط قرار بدهد.

بلقاسم العیاری، جانشین دبیر کل اتحادیه عمومی مشاغل تونس نیز به خبرگزاری فرانسه گفت: در مذاکرات دیروز شنبه نسخه‌ای از نامه نگاری‌های متعدد که برای استاندار سلیانه ارسال شده بود به دولت ارائه دادیم که در این نامه‌ها ما استاندار سلیانه را دعوت به گفت وگو کرده بودیم اما وی به این اتحادیه و نهادهای جامعه مدنی بی توجه بود.

محمد بن سالم افزود: دولت و اتحادیه مشاغل بر سر آرام شدن اوضاع در سلیانه به توافق رسیدند به گونه‌ای که گفت وگو راه حل همه مشکلات قرار بگیرد و برای اجرای طرح‌های توسعه در این شهر و رفع بیکاری نیز اقدام شود.

وی تاکید کرد: دولت از انجمن‌های قضایی خواهد خواست که به قضیه 14 جوانی که به خاطر خشونت‌های 26 آوریل 2011 در سلیانه بدون محاکمه در بازداشت به سر می‌برند هر چه سریع تر رسیدگی کند.

در جریان درگیری بین معترضان با نیروهای امنیتی در شهر سلیانه تونس طی چند روز گذشته نزدیک به 300 بار شلیک گاز اشک آور و یا اسپری باروت زخمی شدند و 22 تن از ناحیه چشم آسیب دیدند که مورد عمل جراحی قرار گرفتند.

وزارت بهداشت تونس نیز اعلام کرده است که دو تن از تظاهرات کنندگان بر اثر اصابت باروت به چشمانشان به طور کامل بینایی خود را از دست داده‌اند.

وزیر کشاورزی تونس همچنین پایان اعتصاب عمومی در سلیانه که از سه شنبه گذشته در این شهر برقرار است خواستار شد.

بلقاسم العیاری نیز گفت که اتحادیه عمومی مشاغل در مذاکرات خود با دولت بر ضرورت عقب نشینی نیروها و تجهیزات امنیتی که وزارت کشور برای مقابله با معترضان به سلیانه اعزام کرده بود تاکید کرد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار