نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > اختلافات سیاسی مانع برگزاری گفت‌وگوی ملی یمن است
 


شماره خبر :١٩١٣٦١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/09/10    ا   ١٢:٤٠

اختلافات سیاسی مانع برگزاری گفت‌وگوی ملی یمن است
به نظر می رسد اوضاع سیاسی و امنیتی کنونی در یمن بار دیگر موجب شود سیاستمداران این کشور در صدد برآیند برای ششمین بار کنفرانس گفت‌وگوی ملی را تا زمانی نامعلوم به تاخیر بیاندازند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : اختلافات سیاسی مانع برگزاری گفت‌وگوی ملی یمن است

به نظر می رسد اوضاع سیاسی و امنیتی کنونی در یمن بار دیگر موجب شود سیاستمداران این کشور در صدد برآیند برای ششمین بار کنفرانس گفت‌وگوی ملی را تا زمانی نامعلوم به تاخیر بیاندازند.

خبرگزاری فارس: اختلافات سیاسی مانع برگزاری گفت‌وگوی ملی یمن است

به گزارش بیداری اسلامی، این احتمال در حالی قوت گرفته است که حزب کنگره ملی متعلق به علی عبدالله صالح رئیس جمهور سرنگون شده یمن با فراکسیون های مختلف احزاب "دیدار مشترک" اختلافات شدیدی پیدا کرده‌ است.

این اختلافها بر سر سهم نمایندگی بین دو طرف در کمیته های گفت‌وگوی ملی است به این معنی که کنگره ملی پیشنهادات جمال بن عمر فرستاده سازمان ملل را که مورد توافق اعضای کمیته فنی گفت‌وگوی ملی است، رد کرد.

در این پیشنهادات، میزان مشارکت هر یک از احزاب سیاسی تعیین شده است اما حزب کنگره ملی شرکت کنندگان در این گفت‌وگو را به تلاش برای به حاشیه راندن آن متهم و اعلام کرد که فراکسیون های حزب دیدار مشترک، سهم بیشتری را به خود اختصاص داده اند.

بن عمر سه شنبه گذشته در خصوص سهم هر یک از احزاب برای شرکت در گفت‌وگوی ملی با تعدادی از سران حزب کنگره ملی  دیدار کرد اما آنان در نهایت اعلام کردند که پیشنهادات وی را نمی پذیرند.

در این میان، ناظران اعلام کردند در صورتی که این اختلافات هرچه سریعتر حل و فصل نشود، چه بسا منجر به بروز تنش سیاسی جدیدی در کشور شود.

آنان همچنین تاکید کردند که احتمال به تاخیر افتادن کنفرانس گفت‌وگوی ملی اکنون بیش از پیش قوت گرفته است به ویژه اینکه با توجه به شرایط موجود و تحولات سیاسی و امنیتی، امیدی به برگزاری آن دیده نمی شود.

جوانان انقلابی نیز تاکید کردند که احزاب سیاسی در تلاش هستند بتوانند تعداد خود را برای حضور در این گفت‌وگوها افزایش دهند و در این راستا به حضور جوانان توجهی ندارند.

علی مبارک فعال انقلابی یمن در این باره گفت: احزاب مختلف سیاسی همه در صدد به حاشیه راندن نقش جوانان در کنفرانس گفت‌وگوی ملی هستند و می‌کوشند سخنگوی آنان باشند و قیمومیت آنان را بر عهده بگیرند.

از سوی دیگر کمیته سازمانی جوانان انقلابی با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که در تلاش برای رهایی نهادهای امنیتی و نظامی از بقایای رژیم سابق هستند و می‌کوشند هرگونه آثار دسته بندی در ارتش را از بین برده و حقوق زندانیان سیاسی را احقاق کنند.

«عبدالکریم الاریانی» مشاور رئیس جمهور یمن نیز در این ارتباط گفت: این انقلاب جوانان بود که صالح را به کناره گیری مجبور کرد و انقلاب آنان موجب تغییر اساسی در ساختار سیاسی و چه بسا اجتماعی یمن شد و تاجایی پیش رفت که تغییر را به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر در جامعه مطرح ساخت.

وی در مورد توافق جدید گروه انصار الله وابسته به حوثی ها و فراکسیون دیدار مشترک گفت: بر  اساس این توافق قرار شد که کمیته های ارتباطی بین دو طرف و به منظور حل و فصل مسائل باقی مانده و نیز ادامه تلاش برای فراهم کردن مقدمات اجرای گفت‌وگوی ملی، تشکیل شود.

همچنین گروه انصار الله و فراکسیون دیدار مشترک، جنایت حمله به عزاداران حسینی در روز عاشورا را محکوم کرده و هدف از آن را ایجاد ناامنی و برهم زدن ثبات کشور دانستند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار