نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > کاهش شانس حضور رایس در وزارت خارجه با اظهارات شتابزده درباره بنغازی
 


شماره خبر :١٩٠٨٧٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/09/08    ا   ١٤:٢٠

کاهش شانس حضور رایس در وزارت خارجه با اظهارات شتابزده درباره بنغازی
جمهوریخواهان منتقد از اظهارات شتابزده رایس درباره حمله 11 سپتامبر سال جاری به کنسولگری آمریکا در لیبی، اعلام کردند که مخالف نامزدی رایس و مورل برای تصاحب پست وزارت خارجه و سیا هستند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : کاهش شانس حضور رایس در وزارت خارجه با اظهارات شتابزده درباره بنغازی

جمهوریخواهان منتقد از اظهارات شتابزده رایس درباره حمله 11 سپتامبر سال جاری به کنسولگری آمریکا در لیبی، اعلام کردند که مخالف نامزدی رایس و مورل برای تصاحب پست وزارت خارجه و سیا هستند.

خبرگزاری فارس: کاهش شانس حضور رایس در وزارت خارجه با اظهارات شتابزده درباره بنغازی

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست»، نشست محرمانه روز گذشته (سه شنبه) میان سه تن از سرسخت ترین چهره های منتقد جمهوریخواهان سنای آمریکا با «سوزان رایس» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل و «مایکل مورل» رئیس موقت سیا درباره اظهارات شتابزده رایس متعاقب حمله 11 سپتامبر سال جاری به کنسولگری این کشور در شهر «بنغازی» لیبی،‌ صرفا به ستیزه جویی بیشتر میان کاخ سفید و جمهوریخواهان منجر شد.

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل روز گذشته در مقابل برخی از سرسخت ترین چهره های منتقد جمهوریخواه کنگره قرار گرفت و امیدوار بود که بتواند نگرانی های آنها را درباره اظهارات عجولانه خود درباره حمله به کنسولگری آمریکا کاهش دهد.

رایس روز گذشته به همراه رئیس موقت سیا به صورت محرمانه با «لیندسی گراهام» و «جان مک کین» و «کلی آیوت» سه تن از قانونگذاران جمهوریخواه کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا دیدار کرد.

این سه سناتور آمریکایی اتهامات جمهوریخواهان علیه دولت آمریکا از زمان حمله به کنسولگری این کشور در لیبی که به مرگ سه دیپلمات از جمله «کریستوفر استیونز» سفیر آمریکا منجر شد را رهبری کرده اند.

در این خبر آمده است که رایس هفته ها است که از خود در برابر اتهاماتی که علیه او در رابطه با گمراه کردن تعمدی مردم آمریکا درباره حمله صورت گرفته به کنسولگری این کشور در لیبی دفاع می کند. او مکررا گفته است که تظاهرات خودجوش در لیبی منجر به خشونت شد؛‌ ادعایی که بعدها توسط مقامات اطلاعاتی و گزارش های منتشر شده رد شد.

برخی از جمهوریخواهان اعلام کرده اند که دولت آمریکا از ترس عواقب سیاسی آن هم در مراحل نزدیک به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور، تعمدا حمله بنغازی را نادرست ترسیم کرده اند اما درحالیکه سه هفته از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می گذرد،‌ موضوع حمله به کنسولگری آمریکا در لیبی همچنان به لحاظ سیاسی بی ثبات باقی مانده است.

سناتورها گراهام و آیوت بعد از نشست با رایس با محور حمله به کنسولگری آمریکا در لیبی، گفتند که در مقایسه با گذشته آشفته تر شده اند.

مک کین سناتور جمهوریخواه آمریکایی از ایالت «آریزونا» نیز در این باره به خبرنگاران گفت که او و همکارانش به طور قابل توجهی با شنیدن بسیاری از جواب هایی که در رابطه با مدارک مربوط به حمله به کنسولگری آمریکا در لیبی از رایس گرفته اند و همچنین جواب هایی که نگرفته اند به ستوه آمده اند.

این سه سناتور آمریکایی اواخر روز سه شنبه بیانیه ای صادر کردند با این مفهوم که: ما با ناتوانی ادامه دار دولت در پاسخگویی به اساسی ترین پرسش ها درباره حمله بنغازی و واکنش دولت آشفته شده ایم. افزون بر اظهارات اشتباه سفیر رایس، ما به طرح سوال های خود درباره آنچه پیش، در طول و بعد از حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی اتفاق افتاده است و همچنین بیانیه های رئیس جمهور در رابطه با این حمله ادامه خواهیم داد.

مک کین روز گذشته گفت: مشخص بود که اطلاعاتی که او (رایس) به مردم آمریکا داده و اعلام کرده که حمله به کنسولگری تظاهراتی خود جوش بوده که توسط یک گروه ایجاد شده، نادرست بوده است. مدارک قانع کننده ای در شرایط فعلی وجود دارد که نشان می دهد قضیه اینطور نبوده است.

رایس نیز بعد از نشست با جمهوریخواهان اعلام کرد که او و مورل در این دیدار به تشریح دلایل مهم ارائه شده توسط جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره حمله به کنسولگری و همچنین ارزیابی های اولیه ای پرداختند که در یک مورد کلیدی نادرست بوده اند و آن اینکه هیچ تظاهراتی در بنغازی وجود نداشته است.

رایس همچنین گفت که: نه من نه هیچ کس دیگر در دولت قصد نداشتیم تا در هیچ مرحله از این پروسه مردم آمریکا را گمراه کنیم و دولت نیز کنگره و مردم را در جریان ارزیابی های به روز شده ما گذاشته است.

گراهام روز گذشته اعلام کرد که که اگر دولت درباره حادثه بنغازی گیج شده بود، باید ساکت می ماند.

خبر انتقادات ادامه دار جمهوریخواهان از اظهارات شتابزده رایس درباره حمله به کنسولگری آمریکا در لیبی در شرایطی گزارش می شود که «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا به صورتی قاطع از رایس حمایت کرده و اینطور گفته می شود که اوباما در نظر دارد که رایس را به عنوان وزیر خارجه بعدی دولت خود انتخاب کند.

این در حالیست که نشست روز گذشته جمهوریخواهان با رایس،‌ صرفا به تشدید تردیدات جمهوریخواهان از نامزدی نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل برای تصاحب پست وزیر خارجه این کشور منجر شد.

گراهام و آیوت اعلام کردند که در صورتی که رایس به عنوان وزیر خارجه جدید آمریکا نامزد شود، مانع تصویب این انتصاب می شوند و همچنین نمی گذارند که مورل نیز جایگزین «دیوید پترائوس» رئیس سابق سیا شود.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار