نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > انتقاد مردم لیبی از بخشش‌های مالی دولت این کشور به کشورهای عربی
 


شماره خبر :١٩٠٤٣٣ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/09/07    ا   ٢٢:١٨

انتقاد مردم لیبی از بخشش‌های مالی دولت این کشور به کشورهای عربی
در حالیکه بخشش مالی دولت لیبی به تونس، موجب اعتراض مردم این کشور شده، اینک منابع رسمی از بخشش و قرض های چندین میلیون دلاری این کشور به موریتانی و سودان خبر می‌دهند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : انتقاد مردم لیبی از بخشش‌های مالی دولت این کشور به کشورهای عربی

 در حالیکه بخشش مالی دولت لیبی به تونس، موجب اعتراض مردم این کشور شده، اینک منابع رسمی از بخشش و قرض های چندین میلیون دلاری این کشور به موریتانی و سودان خبر می‌دهند.

خبرگزاری فارس: انتقاد مردم لیبی از بخشش‌های مالی دولت این کشور به کشورهای عربی

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری «الجزیره»، دولت انتقالی لیبی که با مشکلاتی در  زمینه تامین بودجه روبروست، هفته گذشته در سفر رئیس کنگره ملی لیبی به تونس، 200 میلیون دلار به این کشور بخشید که موجب اعتراض مردم لیبی شد و بسیاری از مردم این امر را نشانه خروج رئیس کنگره ملی (پارلمان) از اختیارات خود می دانند.

اما «غیث الزوی»، معاون وزارت دارایی لیبی به مصوبه شماره 454 دولت انتقالی این کشور اشاره کرد که بر اساس آن 125 میلیون دینار (معادل 99 میلیون دلار) به عنوان کمک به مردم تونس بخشیده می شود.

وی افزود: اهدای این مبلغ در نشست عادی هیات وزرا مورد تایید قرار گرفت و با «مصطفی عبدالجلیل»، رئیس شورای ملی انتقالی لیبی نیز هماهنگ شد.

وی یادآور شد: بر اساس این مصوبه 125 میلیون دینار نیز به صورت قرض الحسنه به تونس پرداخت می شود، همچنین 125 میلیون دینار به عنوان قرض الحسنه به سودان پرداخت خواهد شد.

معاون وزیر دارایی لیبی همچنین به این نکته اشاره کرد که 250 میلیون دینار دیگر (معادل 197 میلیون دلار) نیز به مردم موریتانی بخشیده می شود.

این اولین باری است که دولت لیبی به بخشش چند میلیون دلاری به کشورهای عربی اشاره می کند؛ اما در عین حال یادآور می شود که این بخشش ها بر اساس تصمیمات دولت و در چارچوب قوانین جاری این کشور و با اطلاع بانک مرکزی و وزارت دارایی انجام شده است.

بخشش مالی که پنجشنبه گذشته و در طول سفر «محمد المقریف»، رئیس کنگره لیبی به تونس اعلام شد، خشم مردم لیبی نسبت به رهبران جدید این کشور را برانگیخت.

مردم لیبی در پایگاههای اجتماعی و رسانه های گروهی با انتقاد از المقریف، یادآور شدند که وی نمی تواند مانند «معمر قذافی»، رهبر سابق لیبی، اموال این کشور را هدر دهد، زیرا صلاحیت این کار را ندارد.

منتقدان این تصمیم، نگران این هستند که سیاست ها و افکار قذافی که اموال دولتی را صرف خواسته های سیاسی خود می کرد، بار دیگر احیا شود.

بر اساس قانون اساسی جدید لیبی که در آگوست سال 2011 اعلام شد، چنین تصمیماتی نیاز به موافقت اکثریت اعضای پارلمان دارد.

کمک مالی لیبی به تونس در حالی صورت می گیرد که دولت حمادی الجبالی به دنبال اخذ وام و کمک های مالی برای پر کردن شکاف مالی در بودجه تونس است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار