نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > عربستان، قطر و ترکیه در غزه رسوا شدند
 


شماره خبر :١٨٥٩٤٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/08/27    ا   ٢١:٠٨

عربستان، قطر و ترکیه در غزه رسوا شدند
قطر، ترکیه و عربستان و هم پیمانان غربی آنها که طی یک سال و نیم گذشته خواستار تسلیح تروریست ها در سوریه برای براندازی نظام این کشور بوده اند، اینبار در واکنش به حملات وحشیانه جنگنده های رژیم اشغالگر به غزه و کشتار زنان و کودکان مواضعی اتخاذ کرده اند که بیش از پیش موجب رسوایی آنها شده است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  عربستان، قطر و ترکیه در غزه رسوا شدند

قطر، ترکیه و عربستان و هم پیمانان غربی آنها که طی یک سال و نیم گذشته خواستار تسلیح تروریست ها در سوریه برای براندازی نظام این کشور بوده اند، اینبار در واکنش به حملات وحشیانه جنگنده های رژیم اشغالگر به غزه و کشتار زنان و کودکان مواضعی اتخاذ کرده اند که بیش از پیش موجب رسوایی آنها شده است.

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، با آغاز دور تازه تجاوزات نظامی رژیم صهیونیستی به غزه و کشتار شهروندان و به ویژه زنان و کودکان فلسطینی، پادشاه عربستان سعودی بدون آنکه حملات و تجاوزات اشغالگران به غزه را محکوم کند، خواستار در پیش گرفتن "رفتاری عاقلانه" شد.

"عبدالله بن عبدالعزيز"  پنج شنبه شب در تماس تلفنی با "محمد مرسي" رئيس جمهور مصر با اشاره به اوضاع باريكه غزه، خواستارآرام كردن اوضاع و در پیش گرفتن "رفتار عاقلانه " شد .

دعوت از فلسطینی ها به آرامش و در پیش گرفتن آنچه که پادشاه سعودی آن را "رفتار عاقلانه" خوانده، در حالی صورت می گیرد که مسئولان این کشور بارها در اظهارات رسمی خواستار تسلیح مخالفان سوریه برای براندازی نظام این کشور شده ند .. نظامی که همواره از حامیان اصلی مقاومت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی بوده و زمینه فعالیت  و استقرار گروه های فلسطینی را برای ادامه مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی فراهم کرده است.

وزیر مشاور دولت قطر در امور خارجی نیز در سی و نهمین نشست دوره ای وزاری خارجی سازمان همکاری اسلامی در موضعی بسیار ضعیف خواستار تشکیل کمیته ای از سوی شورای امنیت برای تحقیق درباره همه تجاوزات و اقدامات صهیونیست ها از زمان اشغال فلسطین و محاکمه بین المللی سران رژیم اشغالگر شد.

اظهاراتی که بیشتر به این معنا است که قطر و دیگر کشورهای اسلامی و عربی و حتی اتحادیه عرب هیچ مسئولیتی در قبال موضوع فلسطین و کشتار فلسطینی ها نداشته، و همگی باید منتظر این باشند که شورای امنیت گامی در این زمینه بردارد. شورایی که از زمان تأسیس رژیم صهیونیستی حتی یک بار سران این رژیم را به دلیل جنایات متعدد علیه ملت فلسطین لبنان و دیگر ملتهای عربی و اسلامی، محکوم نکرده است.

"خالد بن محمد العطیه" با دعوت ضمنی از گروه های فلسطینی برای کنار گذاشتن مقاومت در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی، از همه آنها خواست متحد شوند و از طریق اتحادیه عرب در مجامع بین المللی به دنبال پایان دادن به اشغالگری باشند!.

"رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه که کشورش را به محلی برای آموزش و اعزام عناصر مسلح و تروریست به سوریه  و انتقال کمکهای مالی و تسلیحاتی به آنها در این کشور تبدیل کرده است؛ در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به غزه، با اشاره به تلاشش برای تماس با باراک اوباما و ولادیمیر پوتین، روسای جمهوری امریکا و روسیه و همچنین بان کی-مون دبیر کل سازمان ملل، ابراز امیدواری کرد حملات اسرائیل به غزه یا در شورای امنیت و یا با تدابیری که قدرتهای بزرگ اتخاذ می کنند، پایان بیابد.

اردوغان در پاسخ به پرسشی در خصوص اقدام احتمالی ترکیه برای متوقف کردن جنایات صهیونیستها، مدعی شد که ترکیه هیچ رابطه ای با رژیم صهیونیستی ندارد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار