نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > حمله صدها لیبیایی به مقر کنگره ملی این کشور در اعتراض به تشکیل دولت جدید
 


شماره خبر :١٧٨٧٠٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/08/12    ا   ٠٩:٠٧

حمله صدها لیبیایی به مقر کنگره ملی این کشور در اعتراض به تشکیل دولت جدید
صدها لیبیایی مقر کنگره ملی این کشور را به محاصره خود درآورده و در اعتراض به رای اعتماد این کنگره به تشکیل دولت جدید لیبی به ساختمان کنگره ملی حمله کردند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : حمله صدها لیبیایی به مقر کنگره ملی این کشور در اعتراض به تشکیل دولت جدید

صدها لیبیایی مقر کنگره ملی این کشور را به محاصره خود درآورده و در اعتراض به رای اعتماد این کنگره به تشکیل دولت جدید لیبی به ساختمان کنگره ملی حمله کردند.

خبرگزاری فارس: حمله صدها لیبیایی به مقر کنگره ملی این کشور در اعتراض به تشکیل دولت جدید

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری برکینگ نیوز، صدها لیبیایی پنج‌شنبه مقر کنگره ملی این کشور را به محاصره خود درآوردند و در اعتراض به رای اعتماد این کنگره به تشکیل دولت جدید لیبی به ساختمان کنگره ملی حمله کردند.

«عثمان بن ساسی»، یکی از مسئولان کنگره ملی لیبی در این ارتباط گفت: آنچه رخ داده و میزان خشونتی که وجود دارد، بسیار خطرناک است.

از شامگاه چهارشنبه صدها نفر از انقلابیون سابق لیبی، از جمله افرادی که به طور رسمی به وزارت کشور یا وزارت دفاع لیبی پیوسته‌اند، برای اعلام اعتراض خود در دادن رای اعتماد به دولت «علی زیدان» به مقابل مقر کنگره ملی لیبی در طرابلس آمده و در آنجا تجمع کرده‌اند.

معترضان لیبیایی روز پنج‌شنبه ورودی‌های منتهی به مقر کنگره ملی را با استفاده از ده‌ها دستگاه خودرو شاسی بلند و کامیون‌های مجهز به ضدهوایی مسدود کردند.

« عبدالجلیل مزیک» از معارضان لیبیایی گفت: ما عیله کنگره ملی و دولتی که انتخاب کرده، تظاهرات کرده‌ایم،‌ زیرا در این دولت بازماندگان رژیم قذافی حضور دارند.

تظاهرات‌کنندگان لیبیایی به برخی از وزیران دولت جدید به ویژه کسانی که با رژیم معمر قذافی همکاری داشته یا در ارتباط بودند و تعداد آنها دست‌کم پنج نفر اظهار شده،‌ اعتراض دارند.

برخی منابع در کنگره ملی لیبی اعلام کردند، برخی از اعضای این کنگره اعتراض خود را به حضور این وزیران به ویژه وزیر خارجه، وزیر امور مذهیب و وزیر نفت اعلام کرده‌اند.

افراد مسلح همچنین مقابل هتل «رکسوس» که جنب مقر کنگره ملی قرار دارد و چند نشست سیاسی در آن برگزار می‌شود، تجمع کرده و با سلاح وارد این هتل شدند.

سرهنگ «جمعه المشری» از فرماندهان گردان‌های طرابلس در این ‌باره گفت: حدود 20 نفر از انقلابیون سابق با نخست وزیر دیدار کرده و درخواست‌های خود را به وی ارائه داده‌اند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار