نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > 14 کشته و بیش از 100 زخمی در درگیری‌های بنی‌ولید لیبی
 


شماره خبر :١٧١٨٨١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/07/28    ا   ١١:٤٩

14 کشته و بیش از 100 زخمی در درگیری‌های بنی‌ولید لیبی
درگیری‌های چهارشنبه گذشته تاکنون ارتش لیبی با شبه‌نظامیان هوادار قذافی در اطراف شهر بنی‌ولید این کشور تاکنون 14 کشته و بیش از 100 زخمی برجای گذاشته است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : 14 کشته و بیش از 100 زخمی در درگیری‌های بنی‌ولید لیبی

درگیری‌های چهارشنبه گذشته تاکنون ارتش لیبی با شبه‌نظامیان هوادار قذافی در اطراف شهر بنی‌ولید این کشور تاکنون 14 کشته و بیش از 100 زخمی برجای گذاشته است.

خبرگزاری فارس: 14 کشته و بیش از 100 زخمی در درگیری‌های بنی‌ولید لیبی

به گزارش بیداری اسلامی ، پایگاه خبری الجزیره به نقل از شاهدان عینی در شهر بنی‌ولید لیبی گزارش داد: در ادامه درگیری‌ها دراطراف شهر بنی‌ولید سه تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که نیروهای سپر لیبی وابسته به ستاد مشترک ارتش این کشور که از چند هفته پیش تاکنون بنی‌ولید را در محاصره خود گرفته‌اند چندین کیلومتر تا نزدیکی شهر پیشروی کرده‌اند.

محاصره بنی‌ولید به منظور دستگیری عاملان مرگ عمران شعبان، جوان 22 ساله‌ای که بر اثر بازداشت و شکنجه از سوی شبه‌نظامیان هوادار قذافی در شهر بنی‌ولید کشته شده بود صورت گرفته است.

این در حالی است که المنقوش، فرمانده ستاد کل ارتش لیبی اعلام کرد که ارتش برای استقرار نیروهای نظامی در بنی‌ولید به منظور حفظ نظم و امنیت عمومی این شهر و همچنین دستگیری عناصر شبه‌نظامی تحت تعقیب دولت در هر زمانی که بخواهد آمادگی دارد.

این در حالی است که در درگیری‌های چهارشنبه گذشته نیروهای سپر لیبی با شبه‌نظامیان هوادار رژیم سابق لیبی در بنی‌ولید دستکم 11تن کشته و بیش از 90 تن دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که مذاکرات شیوخ قبایل لیبی با بزرگان شهر بنی‌ولید درباره دستگیری افراد تحت تعقیب دولت به شکست منجر شده است  و با محاصره این شهر از سوی نیروهای وابسته به وزارت دفاع لیبی این شهر در وضعیت بحرانی به سر می‌برد.

اتحادیه شورای حکام لیبی نیز اعلام کرد شورای اجتماعی قبایل ورقله در بنی‌ولید تعهد داده‌اند که همه افراد تحت تعقیب را پس از کامل شدن همه اقدامات قضایی و قانونی در ارتباط با آنها به این اتحادیه تحویل می‌دهند تا در منطقه الشرقیه محاکمه شوند.

شورای شیوخ قبایل بنی‌ولید نیز با استقرار نیروهای ارتش لیبی در بنی‌ولید برای حفظ امنیت این شهر و مقابله با گروه‌های شبه‌نظامی موافقت کرده‌اند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار