نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > دولت جدید اردن نباید توسط شاه تشکیل شود/ باید از تجربه مصری‌ها استفاده کنیم
 


شماره خبر :١٧٠٧٩١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/07/25    ا   ٠٨:١١

نماینده سابق اردن :
دولت جدید اردن نباید توسط شاه تشکیل شود/ باید از تجربه مصری‌ها استفاده کنیم
نماینده سابق پارلمان اردن، تحریم انتخابات پارلمانی آتی را به نفع رژیم حاکم دانست و گفت، دولت جدید اردن نباید توسط پادشاه این کشور تشکیل شود.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : دولت جدید اردن نباید توسط شاه تشکیل شود/ باید از تجربه مصری‌ها استفاده کنیم

نماینده سابق پارلمان اردن، تحریم انتخابات پارلمانی آتی را به نفع رژیم حاکم دانست و گفت، دولت جدید اردن نباید توسط پادشاه این کشور تشکیل شود.

«عبدالمنعم رافت ابوزلط» نماینده سابق پارلمان اردن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اردن، در پاسخ به سوالی درباره اهداف عبدالله دوم پادشاه اردن از انحلال پارلمان این کشور، افزود: اولاً پارلمان پانزدهم و شانزدهم که منحل شد ریاکار بودند لذا افراد آزاده کشور ده‌ها بار از آن شکایت کردند و بهار عربی به ویژه از سرزمین مصر پدیدار گشت و اسلام در این رابطه به مثابه محرکی بود.

 

شاه نباید دولت جدید را تشکیل دهد

وی گفت: این پارلمان باید منحل می‌شد و همانطور که وعده داده شده، اوایل ژانویه انتخابات جدید باید برگزار شود و دولت از دل پارلمان جدید و منتخب به وجود خواهد آمد و این دولت نباید توسط پادشاه اردن تشکیل شود.

این مقام اردنی تأکید کرد: نخست وزیر اردن از سوی مردم یا نمایندگان منتخب این کشور انتخاب نمی شوند بلکه شاه اردن فرد مورد نظر خود را مامور تشکیل کابینه می‌کند و نخست‌وزیر بر اساس حکم پادشاه اعضای کابینه خود را تشکیل می‌دهد.

اردنی‌ها باید از تجارب مصری‌ها استفاده کنند

 

نماینده سابق پارلمان اردن در پاسخ به این پرسش که آیا تصمیم گروه‌های ملی اردن مبنی بر عدم مشارکت در انتخابات این کشور را تایید می‌کنید، گفت: من همواره به برادارانی که انتخابات جدید را تحریم کردند و خواهان تغییر در برخی مفاد قانون اساسی از جمله قانون انتخابات هستند به ویژه گروه تجمع اسلامی توصیه کرده‌ام ما باید از تجارب مصری‌ها استفاده کنیم.

رافت ابوزلط یادآور شد: جنبش اخوان المسلمین مصر که حسن بنا آن را تاسیس کرد و وی از زمان ملک فاروق تا انقلاب 25 ژانویه بارها زندانی و شکنجه شد اما اعضای اخوان المسلمین علیرغم اینکه شهدای بسیاری را در راه مبارزات خود داشتند صبر پیشه کردند و من یکی از کسانی بودم که 2 بار بازداشت شدم و 2 بار در جریان تحصیل در مصر از این کشور اخراج شدم.

وی افزود: براداران مصری ما علیرغم رنج هایی که کشیدند اما عرصه انتخابات را رها نکردند و در آخرین انتخابات دوره مبارک از عصام العریان [یکی از رهبران اخوان المسلمین مصر] سوال شد چرا با وجود اینکه می‌دانید در انتخابات تقلب خواهد شد در آن شرکت می کنید وی در جواب گفت: بله می دانیم در انتخابات تقلب خواهد شد اما عدم مشارکت در آن به نفع نظام حاکم خواهد بود و این طور وانمود خواهد شد که تمامی مردم حامی حزب حاکم هستند. لذا من از گروه‌های ملی اردن می خواهم در انتخابات این کشور مشارکت کنند تا هر گونه انتخابات توام با تقلب را رسوا کنند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آخرین اخبار