نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > تصمیم‌های اخیر مرسی شجاعانه و در راستای اهداف انقلاب بود
 


شماره خبر :١٧٠٣٠٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/07/24    ا   ١٣:١٨

سخنگوی رسمی اخوان‌المسلمین :
تصمیم‌های اخیر مرسی شجاعانه و در راستای اهداف انقلاب بود
سخنگوی رسمی جماعت اخوان‌المسلمین مصر عملکرد «محمد مرسی» رئیس جمهور این کشور در 100 روز نخست حکومت را بسیار خوب توصیف کرد و گفت که طرح «نهضت» مرسی هنوز وارد مرحله اجرایی نشده است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : درگیری موافقان با مخالفان دولت تونس در شهر «قفصه»

سخنگوی رسمی جماعت اخوان‌المسلمین مصر عملکرد «محمد مرسی» رئیس جمهور این کشور در 100 روز نخست حکومت را بسیار خوب توصیف کرد و گفت که طرح «نهضت» مرسی هنوز وارد مرحله اجرایی نشده است.

به گزارش بیداری اسلامی، «محمود غزلان» در گفت‌وگو با فارس در خصوص ارزیابی وی از عملکرد 100 روز نخست دولت مرسی گفت: دوره نخست حکومت مرسی دوره بسیار خوبی بود و دستاوردهای متعددی را محقق کرد که از دیدگاه بنده در زمینه‌هایی که برای 100 روز نخست حکومت خود تعیین کرده بود، بسیار خوب عمل کرده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره سفرهای خارجی مرسی اظهار داشت: سفرهای خارجی مرسی کاملا تاثیرگذار بود و سفر وی به کشورهای خارجی توانست نقش مصر را تا حدی در منطقه و جهان احیا کند و این امر را می‌توان از سخنرانی‌های وی در کنفرانس‌های متعدد درک کرد.

غزلان همچنین درباره سخنرانی مرسی در سالروز جنگ 6 اکتبر در استادیوم ورزشی قاهره نیز تصریح کرد: مرسی در این سخنرانی دستاوردهای 100 روز نخست حکومت خود را برای مردم تشریح کرد امری که ما پیش از این از هیچ یک از روسای جمهور مصر ندیده بودیم اما وی جزئیات برنامه‌های خود را بیان کرد و نقاط ضعف و دلایل کوتاهی در این باره را به اطلاع عموم مردم رساند.

سخنگوی جماعت اخوان‌المسلمین مصر همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص تصمیمات مرسی برای برکناری شورای نظامی و سپس موضوع عزل دادستان کل، گفت: برکناری‌هایی که صورت گرفت تصمیمی کاملا شجاعانه بود و مسیر سیاسی دولت مصر را تغییر داد و آن را در مسیر درست قرار داد تا اهداف انقلاب مصر که به خاطر آن افراد بسیاری در میدان‌های مختلف مصر شهید شدند، محقق شود.

وی در ادامه در خصوص موضع مرسی درباره چالش امنیتی سوریه نیز تصریح کرد: از دیدگاه بنده موضع مصر درباره سوریه بسیار خوب است و من امیدوار هستم که به یک راه‌حل برای حل این بحران از طریق طرح مصری مربوط به کمیته چهارجانبه به ریاست مصر و مشارکت ایران، عربستان و ترکیه دست یابیم.

غزلان همچنین درباره راهکارهای مردمی برای حمایت از مرسی نیز اظهار داشت: مرسی به ملت مصر و وطن توجه دارد و تصمیماتی که اتخاذ می‌کند به خاطر ملت است و تلاش دارد تا آمال و خواسته‌های ملت را محقق سازد.

وی خطاب به رئیس جمهور و مردم مصر گفت: من به ایشان می‌گویم که از خداوند متعال برای خدمت به ملت کمک بگیر و سخنان خود به مردم مبنی بر اینکه حاکم خادم ملت است، همواره به یاد داشته باشه و تلاش کن که خواسته‌های ملت را اجرا کنی و به ملت مصر نیز می‌گویم که پشت سر مرسی بایستند و متحد باشند زیرا زمان سازندگی و تلاش فرا رسیده و اکنون زمان بحث و جدال نیست.

غزلان در پاسخ به سوالی دیگر درباره طرح «نهضت» دولت مرسی آن را طرحی خوب توصیف کرد ولی گفت: هنوز این طرح به مرحله اجرا درنیامده است بویژه اینکه طراحان این طرح هنوز خارج از دولت هستند و ما امیدوار هستیم که پس از تدوین قانون اساسی و انتخابات مجلس الشعب، این افراد در جایگاه خود قرار بگیرند و این طرح به یاری خداوند وارد مرحله اجرایی شود.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار