نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > رفع محاصره بنی‌ولید لیبی/توافق برای دستگیری شبه‌نظامیان قذافی
 


شماره خبر :١٦٩٧٠٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/07/23    ا   ١٤:٣٣

رفع محاصره بنی‌ولید لیبی/توافق برای دستگیری شبه‌نظامیان قذافی
به دنبال توافق دولت لیبی با مسئولین شهر بنی‌ولید بر سر تحویل شبه‌نظامیان تحت پیگرد، ارتش لیبی به محاصره این شهر پایان می‌دهد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : رفع محاصره بنی‌ولید لیبی/توافق برای دستگیری شبه‌نظامیان قذافی

 

به دنبال توافق دولت لیبی با مسئولین شهر بنی‌ولید بر سر تحویل شبه‌نظامیان تحت پیگرد، ارتش لیبی به محاصره این شهر پایان می‌دهد.

 

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبرگزاری رسمی لیبی، هیئتی از کمیته آشتی لیبی وارد شهر بنی‌ولید شد و با بزرگان و مسئولین این شهر درباره توقف درگیری‌ها و باز کردن راه‌های عبوری ایمن برای شهروندان به توافق رسید.

این خبرگزاری به نقل از «حسین الحبونی»، رئیس کمیته آشتی در لیبی اعلام کرد دو هیئت از شورای حکام لیبی تحت حمایت ارتش وارد شهر بنی‌ولید شدند و مسئولین این شهر از آنها استقبال کردند.

الحبونی تاکید کرد: این هیئت مذاکراتی را در بنی‌ولید انجام داد و با بزرگان شهر درباره آتش‌بس و تحویل اسرای دو طرف به منطقه‌ای بی‌طرف به توافق رسیدند.

وی تاکید کرد: پس از بحث و گفت‌وگوی جدی بین دو طرف بر این موضوع تاکید شد که شهر بنی‌ولید هرگز از تحت اداره دولت لیبی خارج نمی‌شود و مشکل شبه‌نظامیان این شهر طی 2 الی سه روز آینده حل و فصل شود.

بر اساس این توافق شبه‌نظامیان تحت پیگرد دولت لیبی به اتحادیه شورای حکام تحویل داده می‌شود و نیروهایی از ارتش لیبی در منطقه الشرقیه جایگزین نیروهای ارتش ملی می‌شوند که از دو هفته پیش تاکنون به منظور دستگیری شبه‌نظامیان این شهر در اطراف آن مستقر شده‌اند.

در پی درگیری و اختلاف بین دو شهر بنی‌ولید و مصراته بر سر کشته شدن عمران شعبان یکی از نظامیان معارض رژیم سابق که در دستگیری معمر قذافی نقش داشت .نیروهایی وابسته به وزارت دفاع و کشور لیبی بخش‌هایی از شهر بنی‌ولید را محاصره کردند.

شعبان در جولای گذشته به دست شبه نظامیان هوادار قذافی در نزدیکی شهر بنی‌ولید ربوده شده و مورد شکنجه قرار گرفت و پس از دو ماه از آزادی برای درمان به فرانسه منتقل شد اما در 24 سپتامبر در بیمارستانی در پاریس درگذشت.

کنگره ملی لیبی نیز به دنبال آن دستور بازداشت عاملان کشته شدن شعبان را صادر کرد  و نیروهایی از وزارت دفاع و کشور لیبی در اطراف شهر بنی‌ولید مستقر شدند تا این شبه‌نظامیان را از مسئولین شهر تحویل بگیرند اما تاکنون تحول داده نشده‌اند.

 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار