نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > کلاهبرداری 3 میلیارد دلاری از دیکتاتور یمن
 


شماره خبر :١٦٩٣٨٦ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/07/23    ا   ٠٠:١٨

کلاهبرداری 3 میلیارد دلاری از دیکتاتور یمن
دیکتاتور یمن که به ترفندهای مختلف، تلاش کرده بود تا دارایی‌های خود را از مصادره شدن، برهاند در دام کلاهبرداری یکی از نزدیکانش گرفتار آمد و 3 میلیارد دلار از دست داد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : کلاهبرداری 3 میلیارد دلاری از دیکتاتور یمن

دیکتاتور یمن که به ترفندهای مختلف، تلاش کرده بود تا دارایی‌های خود را از مصادره شدن، برهاند در دام کلاهبرداری یکی از نزدیکانش گرفتار آمد و 3 میلیارد دلار از دست داد.

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از روزنامه «القدس العربی» منابع بانکی متعدد اعلام کردند «علی عبدالله صالح» طی سال گذشته اموال خود را که به میلیاردها دلار می‌رسد به حساب‌های بانکی مقامات رژیم خود یا به نام همسرانشان که با آنها رابطه خویشاوندی داشته، در بانک‌های امارات متحده عربی و بحرین در کشورهای غربی منتقل کرده است.

بر اساس این گزارش، صالح از بیم مصادره اموال خود از سوی صنعا به این اقدام مبادرت ورزیده است.

یمنی‌ها از شنیدن خبر به دام افتادن صالح در بزرگترین کلاهبرداری یمن که مبلغ آن به سه میلیارد دلار می رسد غافلگیر شدند. این نخستین کلاهبرداری صورت گرفته علیه صالح پس از برکناری‌اش از قدرت بود که عامل آن یکی از بازرگانان نزدیک به خود او بود.

 یک هفته‌نامه اقتصادی مستقل، یکشنبه گذشته به نقل از منابع آگاه نوشت که دیکتاتور سابق یمن در بزرگترین اختلاس که مبلغ آن به سه میلیارد دلار می رسد، به دام افتاده است. به گزارش منابع اقتصادی این اقدام بزرگترین کلاهبرداری رخ داده در یمن است.

روزنامه مستقل (الناس) نیز نوشت: صالح با یک شخصیت بانکی یمنی به نام (ع.آ) همدست می‌شود تا وی سرمایه‌گذاری سه میلیارد دلاری در پروژه‌های تجاری مختلف در امارات را بر عهده بگیرد و صالح در پشت پرده باقی بماند.

بنا بر این گزارش، پس از آنکه صالح این مبلغ را به شماره حساب‌های بانکی خاص این بازرگان در خارج از کشور واریز می‌کند، اختلافاتی میان آنها پیش‌ می آید به همین دلیل او برخی نزدیکانش را به امارات می فرستد تا مبلغ واریز شده را به یکی از حساب‌های نزدیکان خود در خارج از یمن بازگردانند. این بازرگان نیز چند چک به آنها می‌دهد که همه بی‌محل بودند. صالح نیز چک‌ها را به مقامات اماراتی تحویل می‌دهد تا این بازرگان را دستگیر کنند. او نیز تا اواخر هفته گذشته در یک زندان در امارات بود.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار