نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > صدها تن از مردم لیبی خواستار قصاص عاملان شکنجه قاتل قذافی شدند
 


شماره خبر :١٦٢٦٨٣ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/07/06    ا   ١١:٠٧

صدها تن از مردم لیبی خواستار قصاص عاملان شکنجه قاتل قذافی شدند
صدها تن از مردم شهر الخمس لیبی با برگزاری تجمع اعتراض‌آمیز خواستار مجازات عاملان مرگ عمران شعبان، یکی از قاتلان قذافی شدند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : صدها تن از مردم لیبی خواستار قصاص عاملان شکنجه قاتل قذافی شدند

صدها تن از مردم شهر الخمس لیبی با برگزاری تجمع اعتراض‌آمیز خواستار مجازات عاملان مرگ عمران شعبان، یکی از قاتلان قذافی شدند.

خبرگزاری فارس: صدها تن از مردم لیبی خواستار قصاص عاملان شکنجه قاتل قذافی شدند

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، انقلابیون سابق در شهر ساحلی الخمس لیبی دیروز جاده ساحلی بین‌المللی این شهر را در اعتراض به کشته شدن عمران شعبان عامل شناسایی مکان اختفای قذافی و شریک در دستگیری وی را برای ساعت‌ها بستند.

معترضان شرکت کننده در این تجمع از دستگاه‌های دولتی لیبی خواستند با اتخاذ تدابیری اجازه ندهند انقلابیون سابق همچنان مورد حمله عناصر رژیم قذافی قرار بگیرند.

عمران شعبان ماه گذشته به دست افراد ناشناس در شهر بنی‌ولید ربوده شده و مورد آزاد و اذیت و شکنجه شدید قرار گرفته بود. شعبان پس از آزادی در بیمارستان بستری شد اما به دلیل وخامت حالش به یکی از بیمارستان‌های فرانسه منتقل شد و همان جا نیز درگذشت.

تجمع کنندگان در شهر الخمس و همچنین نهادهای دولتی و نهادهای جامعه شهروندی در شهر مصراته، زادگاه عمران شعبان، خواستار مجازات قاتلان وی در شهر بنی‌ولید و اعمال حاکمیت قانون بر همه خاک لیبی شدند.

مرگ «عمران شعبان» یکی از قاتلان قذافی، دیکتاتور لیبی که پس از شکنجه‌های فراوان، جان داد، بحرانی تازه در لیبی ایجاد کرده است به گونه‌ای که وزارت‌خانه‌های کشور و دفاع موظف شده‌اند تا ربایندگان شعبان را که وی را به بنی ولید برده بودند و در آنجا شکنجه کرده بودند، بازداشت کنند.

کشته شدن عمران شعبان 20 ساله، اختلافات و تنش‌ها میان دو شهر مصراته [شهر عمران شعبان] و شهر بنی ولید را به شدت افزایش داده است.

عمران شعبان یکی از جوانانی بود که در دستگیری و کشتن قذافی در اکتبر گذشته در نزدیکی سرت حضور داشت اما پس از آن توسط افراد مسلح وفادار به قذافی ربوده شد و 2 ماه تحت شکنجه‌های شدیدی قرار داشت. هنگامی که افراد مسلح قصد ربودن عمران شعبان را داشتند، به سویش شلیک کرده بودند که وی با دو گلوله مجروح شده بود.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار