نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > تلاش مجله آمریکایی برای تخریب چهره «محمد مرسی»
 


شماره خبر :١٦١٩١٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/07/04    ا   ٠٠:٠٥

تلاش مجله آمریکایی برای تخریب چهره «محمد مرسی»
در حالی که محمد مرسی رئیس جمهوری مصر برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک شده است برخی رسانه‌های آمریکایی با انتشار مطالبی به نقل از مرسی درصدد تخریب چهره وی بر آمده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : تلاش مجله آمریکایی برای تخریب چهره «محمد مرسی»

 در حالی که محمد مرسی رئیس جمهوری مصر برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک شده است برخی رسانه‌های آمریکایی با انتشار مطالبی به نقل از مرسی درصدد تخریب چهره وی بر آمده‌اند.

خبرگزاری فارس: تلاش مجله آمریکایی برای تخریب چهره «محمد مرسی»

به گزارش بیداری اسلامی، مجله آمریکایی «اسلیت» در گزارشی به قلم «طارق مسعود» به موضوع اعتراضات اخیر در خاورمیانه پرداخته و پس از اینکه به موضوع انقلاب مصر رسید تأکید می‌کند: آمریکاستیزی وجهه بارز انقلاب‌های خاورمیانه است.

در بخش دیگری از این مقاله آمده است: امروز که دیگر مصر به یک دموکراسی و یا دست کم به یک دموکراسی در حال پیشرفت بدل شده، هیچ فرد قدرتمندی به پشتوانه آمریکا نیست که بتواند مانع از آمدن مردم به خیابان‌ها برای نشان دادن خشمشان درباره آن چیزی شود که در یوتیوب دیده‌اند.

نویسنده این مقاله در ادامه می‌نویسد: وقایع این یک هفته گذشته قطعا به ما یادآوری می‌کند که امروز، آمریکایی‌هایی هستند که از مسلمانان متنفرند و البته مسلمانانی نیز وجود دارند که از آمریکا متنفرند و اگر دوستی میان مصر و آمریکا مشروط به این باشد که هیچ آمریکایی هیچ وقت چیزی نگوید که به احساسات مذهبی مردم مصر اهانت کند، پس زمان آن رسیده تا بگوییم این دوستی میان مصر و آمریکا، دیگر «مرده» است.

این مقاله همچنین تأکید می‌کند:‌ اگرچه بسیاری از مفسران به ما گفته‌اند که انقلاب‌های خاورمیانه هیچ ارتباطی به آمریکا نداشت اما حقیقت این است که آمریکاستیزی وجهه بارز اعتراضات خاورمیانه بود که در مصر نیز به سرنگونی مبارک انجامید.

طارق مسعود در ادامه می‌افزاید: اصلا چرا نباید این انقلاب‌ها و اعتراضات به آمریکا ربطی داشته باشد؟ بالاخره ما در آمریکا بیش از حد از حسنی مبارک حمایت مالی کرده بودیم و «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهوری آمریکا نیز با وجود اینکه مأمورین حسنی مبارک مردم مصر را در میدان التحریر سرکوب می‌کردند، هیچ وقت حاضر نشد مبارک را یک دیکتاتور بنامد.

نویسنده این مقاله در بخش دیگری به اظهارات «محمد مرسی» رئیس‌جمهوری مصر در سال‌های گذشته اشاره کرده و می‌نویسد: مرسی معروف است به تکرار این جمله به طور ضمنی که «حملات یازده سپتامبر کار خود آمریکایی‌ها بوده است» و در سال 2005 میلادی نیز هنگامی که وی در رقابت‌های انتخابات پارلمانی مصر شرکت می‌کرد، مکررا این جمله را می‌گفت که «زنان آمریکایی معمولا نمی‌دانند پدر فرزندانشان چه کسانی هستند، و بیمارستان‌ها این حقیقت تلخ از زندگی آمریکایی‌ها را پذیرفته‌اند که نوزادان تازه متولد را با نام مادرانشان ثبت کنند».

وی در ادامه به مقاله چند ماه پیش مجله «فارن پالسی» به قلم «شادی حمید» درباره رئیس‌جمهوری آینده مصر اشاره و تأکید می‌کند: اظهارات مرسی درباره یازده سپتامبر مبنی بر اینکه این حملات کار خود آمریکایی‌هاست در مقاله چند ماه پیش مجله فارن پالسی نیز آمده است و وی در سال 2011 نیز اظهارات مشابهی را همچنان تکرار کرده است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار