نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > شاه اردن به اشتباه خود علیه معترضان اذعان کرد
 


شماره خبر :١٥٨٦٨٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/26    ا   ١٥:٠٠

زیر فشار اعتراضات مردمی
شاه اردن به اشتباه خود علیه معترضان اذعان کرد
شاه اردن درپی چندین ماه اعتراضات مردمی و گسترش روز افزون آن سرانجام ناچار شد به اشتباه و خطای خود در عدم پاسخ به خواسته های معترضان اذعان کند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : شاه اردن به اشتباه خود علیه معترضان اذعان کرد

شاه اردن درپی چندین ماه اعتراضات مردمی و گسترش روز افزون آن سرانجام ناچار شد به اشتباه و خطای خود در عدم پاسخ به خواسته های معترضان اذعان کند.

خبرگزاری فارس: شاه اردن به اشتباه خود علیه معترضان اذعان کرد

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری بریکینگ نیوز، عبدالله دوم شاه اردن در اقدامی برای کاستن از خشم و نارضایتی مردمی علیه شخص خودش، صفحه جدیدی دریکی از شبکه های اجتماعی در اینترنت باز کرد و در آن از شهروندان اردنی خواست تا هرگونه ملاحظات یا نقطه نظرات از جمله نقطه نظرات انتقادی را به وی منتقل کنند.

او در پیام افتتاحیه خود در این صفحه خطاب به ملت اردن نوشت که "وی انسان است و ممکن است اشتباه کند و پاک و منزه از اشتباه و برداشت شخصی نیست.

براساس محتوای یک برنامه رادیویی که محمد الوکیل از مدیران رادیویی آن را اداره می کند، شاه اردن آمادگی خودش را برای پاسخ به هرگونه پرسشی اعلام کرده و هرگونه ملاحظات و نقطه نظرات از جمله نقطه نظرات انتقادی را به طور مستقیم از شهروندان می پذیرد.

کشور اردن در دو سال اخیر شاهد برگزاری تظاهرات مردمی گسترده بویژه بعد از پایان مراسم نمازجمعه بوده است که مردم در آن خواهان پایان فساد اداری، برقراری مساوات و برابری شده و به سختی اوضاع معیشتی و گرانی اعتراض کرده اند.

در پی آخرین تظاهرات مردمی، شاه اردن مجبور شد تا قانون افزایش فرآورده های سوختی را به حالت تعلیق درآورد.

دولت اردن چندی پیش قیمت فرآورده های سوختی را برای جبران کسری بودجه بین هشت تا 10 درصد افزایش داد.

مردم دراین تظاهرات با افزایش موج اعتراضات خود، شعارهایی علیه شاه این کشور سر دادند و خواستار سرنگونی دولت این کشور شدند.

دولت اردن هفته گذشته قیمت های بنزین و گازوئیل را به میزان هفت تا 10 درصد افزایش شد اما عبدالله دوم شاه اردن این تصمیم دولت را بعد از بروز اعتراضات گسترده در کشور و اشاره تلویحی 90 نماینده پارلمان به طرح استیضاح دولت فایز الطراوانه به حالت تعلیق درآورد.

در همین حال، دستگاههای امنیتی اردن 15 روز پیش20 نفر از فعالان را در الطفیله واقع در جنوب امان بازداشت کردند. این بازداشت‌ها درپی برگزاری تظاهرات صورت گرفت که در جریان آن مردم علیه شاه اردن شعار دادند.

الطفیله جمعه شب شاهد آشوب و ناآرامی بین تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی بود و به گفته برخی منابع در این شهر، نیروهای امنیتی برای متفرق کردن مردم از گاز اشک آور استفاده کردند. تظاهرکنندگان به تظاهرات خود با سردادن شعارهای بی سابقه ادامه دادند.

تظاهرکنندگان در محله الطفیله شهر امان علیه رژیم اردن و عبدالله دوم شاه این کشور شعار دادند. در جریان تظاهرات شعار سرنگونی شاه اردن و درخواست جهت برقراری اصلاحات و پایان حکومت باندی سرداده شد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار