نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > هشدار سفارت آمریکا در اردن به اتباع آمریکایی
 


شماره خبر :١٥٧٦٤٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/24    ا   ١٣:١٥

هشدار سفارت آمریکا در اردن به اتباع آمریکایی
در ادامه نگرانی آمریکا از گسترش تظاهرات مسلمانان جهان علیه فیلم موهن به پیامبر (ص)، سفارت آمریکا در اردن نیز با صدور بیانیه ای،‌ به اتباع آمریکایی درباره احتمال تظاهرات ضد آمریکایی هشدار داد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : هشدار سفارت آمریکا در اردن به اتباع آمریکایی

در ادامه نگرانی آمریکا از گسترش تظاهرات مسلمانان جهان علیه فیلم موهن به پیامبر (ص)، سفارت آمریکا در اردن نیز با صدور بیانیه ای،‌ به اتباع آمریکایی درباره احتمال تظاهرات ضد آمریکایی هشدار داد.

خبرگزاری فارس: هشدار سفارت آمریکا در اردن به اتباع آمریکایی

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری عبری زبان «عاروتص شوع»، در ادامه موج نگرانی های آمریکا از واکنش مردم مسلمان در اعتراض به فیلم توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام، سفارت آمریکا در اردن با صدور پیامی اضطراری، از افزایش تدابیر امنیتی خبر داد و از اتباع آمریکایی خواست تا احتیاط کنند.

در متن پیام این آمده است: با توجه به حملات روز گذشته به ساختمان (سفارت) آمریکا در قاهره و بنغازی، سفارت (آمریکا در اردن) به دقت در حال نظارت بر شرایط امنیتی در «امان» و سراسر کشور است؛ در این برهه، هیچ اطلاعی مبنی بر اینکه اقدامات مشابه خشونت آمیز در اردن اتفاق خواهد افتاد، وجود ندارد.

در ادامه بیانیه هشدارآمیز سفارت آمریکا در اردن به اتباع آمریکایی اینطور آمده است: تعداد محدودی وب سایت وجود دارند که فراخوان برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز مقابل سفارت آمریکا را در دو روز آینده داده اند؛ هیچ جزئیات بیشتری در این برهه زمانی در دست نیست و این اطلاعات هنوز توسط مقامات محلی تائید نشده اند.

در این بیانیه همچنین نوشته شده است: احتمال شکل گیری تظاهرات در هر جایی از امان و سایر شهرهای اردن وجود دارد؛ شهروندان آمریکایی باید از حضور در مناطقی که تظاهرات ادامه دارد، دوری کنند؛ یادآوری می شود که تظاهرات خودجوش و یا برنامه ریزی شده در اردن هر از گاهی در واکنش به رویدادهای جهانی و یا تحولات منطقه ای صورت گرفته است.

این بیانیه افزود: ما به شهروندان آمریکایی یادآوری می کنیم که احتمال دارد که تظاهراتی که مسالمت آمیز در نظر گرفته می شوند، به مقابله و احتمالا خشونت تبدیل شوند؛ بنابراین، ما به شهروندان آمریکایی تاکید می کنیم که از مناطقی که احتمال تظاهرات وجود دارد دوری کنند و اگر در حومه این مناطق هستند، احتیاط کنند؛ مثل همیشه، مراقب اطراف باشید و رسانه های محلی را نظارت کنید.

این بیانیه در شرایطی صادر شده است که انتشار فیلم موهن به پیامبر واکنش های شدیدی از سوی مسلمانان در کشورهای مختلف از جمله مصر، لیبی و یمن در پی داشته است؛ در جریان تظاهرات مردم مقابل کنسولگری آمریکا در بنغازی نیز سه دیپلمات زخمی و سفیر آمریکا در لیبی نیز کشته شدند.

در ادامه نگرانی ها از گسترس تظاهرات ضد آمریکایی نیز؛ سفارت آمریکا در دانمارک به حالت آماده باش است؛ کنسولگری آمریکا در برلین به حالت نیمه تعطیل در آمده؛ سفارت کانادا در قاهره بسته شده است؛ در جریان تیراندازی تفنگداران آمریکایی به معترضان در صنعا پایتخت یمن نیز 3 کشته و 3 زخمی بر جای مانده اند؛ شمار مجروحان درگیری‌ها مقابل سفارت‌آمریکا در قاهره به 224نفر رسیده است؛ کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی و سفارت آمریکا در صنعا تخلیه شده اند.

علاوه بر این، سفارت خانه های آمریکا در کشورهای آفریقایی و آسیایی نیز تدابیر شدید امنیتی اتخاذ کرده اند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار