نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > اردنی‌ها باز هم در پایتخت این کشور تظاهرات کردند/ صدای پای بیداری اسلامی این بار از «امان»
 


شماره خبر :١٥٣٦٤٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/13    ا   ٠٠:٠٨

اردنی‌ها باز هم در پایتخت این کشور تظاهرات کردند/ صدای پای بیداری اسلامی این بار از «امان»
روز شنبه اردنی‌ها در تظاهراتی که افزایش قیمت‌ها بهانه اولیه آن بوده و اکنون به محلی برای اعتراض به دولت و پادشاه بدل شده، شرکت کردند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : اردنی‌ها باز هم در پایتخت این کشور تظاهرات کردند/ صدای پای بیداری اسلامی این بار از «امان»

 روز شنبه اردنی‌ها در تظاهراتی که افزایش قیمت‌ها بهانه اولیه آن بوده و اکنون به محلی برای اعتراض به دولت و پادشاه بدل شده، شرکت کردند.

خبرگزاری فارس: اردنی‌ها باز هم در پایتخت این کشور تظاهرات کردند/ صدای پای بیداری اسلامی این بار از «امان»

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل، روز شنبه صدها نفر از مردم اردن در پایتخت این کشور تظاهرات کرده و خواستار استعفای نخست‌وزیر و کابینه دولت این کشور شدند.

این تظاهرات در محلات جنوبی «امان» برگزار شده و به نوشته تایمز اسرائیل افزایش بهای گاز بهانه‌ای برای آغاز آن بوده، هرچند که خود تایمز اسرائیل نیز اذعان می‌کند که این تنها یک بهانه بوده و مسائل عمیق‌تری در جامعه اردن وجود دارد که منجر به برگزاری تظاهرات شده است.

در تظاهرات روز شنبه که نهایتا در برابر وزارت کشور اردن برگزار شد، معترضان شعارهایی نیز علیه عبدالله دوم پادشاه این کشور، سر دادند.

اخوان‌المسلمون گروهی بوده است که این تظاهرات را ترتیب داده و سازماندهی کرده است، و به نوشته تایمز اسرائیل، این تظاهرات شباهت‌های زیادی با تظاهرات‌هایی که در جریان بیداری اسلامی در دیگر کشورها برگزار شده، داشته است.

روز جمعه نیز تظاهرات مشابهی با هدف دستیابی به اصلاحات اجتماعی، در امان برگزار شده بود. این تظاهرات پس از نماز جمعه و از مقابل مسجد الحسینی برگزار شد و تظاهرات کنندگان پرچم اردن و پارچه نوشته بزرگی با عنوان «همچنان ادامه می‌دهیم» را حمل می‌کردند.

تظاهرات‌کنندگان روز جمعه تهدید کرده بودند که در صورت عدم آغاز اصلاحات واقعی در جامعه، انتخابات را آتی این کشور را تحریم می‌کنند. در این تظاهرات، مردم با بیرون آوردن شناسنامه‌های خود، فریاد می‌زدند «خداوند و اردن را شاهد می‌گیریم که این انتخابات و هر انتخابات دیگری را تا زمانی که اصلاحات حقیقی وجود نداشته باشد، تحریم می‌کنیم و بر این موضوع قسم می‌خوریم».

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار