نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > استقبال گرم مردم مصر از مرسی در فرودگاه قاهره
 


شماره خبر :١٥٢٨٩١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/10    ا   ١٣:١٢

خبرنگار فارس از قاهره گزارش داد
استقبال گرم مردم مصر از مرسی در فرودگاه قاهره
هزاران مصری با تجمع در فرودگاه بین المللی قاهره از محمد مرسی پس از بازگشت از اجلاس نم در تهران به گرمی استقبال کردند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : استقبال گرم مردم مصر از مرسی در فرودگاه قاهره

هزاران مصری با تجمع در فرودگاه بین المللی قاهره از محمد مرسی پس از بازگشت از اجلاس نم در تهران به گرمی استقبال کردند.

خبرگزاری فارس: استقبال گرم مردم مصر از مرسی در فرودگاه قاهره

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبرنگار فارس در قاهره، پایتخت مصر روز گذشته در تب و تاب استقبال از «محمد مرسی»، رئیس جمهوری این کشور بود و هزاران مصر با تجمع در فرودگاه از وی استقبال گرمی کردند.

رئیس جمهوری مصر روز گذشته برای اولین بار پس از سه دهه قطع رابطه مصر با ایران در اجلاس سران غیر متعهدها در تهران حضور یافت و در سخنانی که در افتتاحیه این اجلاس ایراد کرد، دهان معترضین به این سفر را بست و موجب شد تا هزاران مصری با تجمع در فرودگاه بین المللی قاهره از وی استقبال گرمی به عمل آورند.

«نادر بکار»، سخنگوی رسمی حزب سلفی «النور»

 «نادر بکار»، سخنگوی رسمی حزب سلفی «النور» درباره سخنرانی مرسی در اجلاس نم در تهران و استقبال مردم و گروه‌های سیاسی از سخنان وی گفت که مرسی شایسته چنین استقبالی است، چون سخنرانی وی در اجلاس تهران و اعلام حمایت مصر از تغییر و تحولات دمکراتیک در سوریه براساس خواسته و میل مردم این کشور قابل تقدیر بود.

وی با بیان اینکه از جمله کسانی بود که مخالف سفر مرسی به تهران بود، گفت: سخنرانی مرسی در اجلاس سران دیدگاه مرا در این باره تغییر داد.

«عمر حمزاوی»،‌ تحلیلگر سیاسی و نماینده پارلمان منحل الشعب مصر

از سوی دیگر «عمر حمزاوی»،‌ تحلیلگر سیاسی و نماینده پارلمان منحل الشعب مصر گفت: سخنرانی مرسی در اجلاس سران قابل تقدیر و دلیلی مستحکم بر تغییر سیاست خارجی مصر پس از انقلاب است و قاهره به این ترتیب در راه برقراری رابطه با تمام کشورهای عربی و از جمله کشور ایران گام برخواهد داشت. 

حمزاوى افزود: سخن گفتن از قضیه سوریه در اجلاس توسط مرسی بیانگر این امر است که مصر خواهان حل بحران سوریه به شکل مسالمت‌آمیز با کمک طرف‌های تاثیرگذار در این بحران است.

همچنین قاضی «عمر الشال» گفت که آنچه روز گذشته در تهران روی داد، حادثه‌ای تاریخی بود، ‌چون مرسی پس از 30 سال قطع ارتباط دو کشور مصر و ایران به تهران سفر کرد تا نوید دهنده از سرگیری رابطه دو کشور در مرحله آینده باشد، به ویژه آنکه در این بین دو کشور نیز مایل به از سرگیری این رابطه با یکدیگر نیز هستند و خواهان حل بحران سوریه نیز می‌باشند.

«عبد الله الاشعل»، معاون سابق وزیر خارجه مصر

اما «عبد الله الاشعل»، معاون سابق وزیر خارجه مصر در این‌باره گفت که تمام موضوعاتی که مرسی در سخنرانی خود به آن اشاره کرد، بیانگر موضع مسالمت‌آمیز مصر در قبال آن قضایا بود.

وی سخنان مرسی درباره بحران سوریه را نشانه توانایی مصر در گردآوردن طرف‌های تاثیرگذار کنار هم برای یافتن راه حلی برای این بحران برشمرد.

الاشعل در ادامه افزود: مصر می‌تواند طرف‌های تاثیرگذار در بحران سوریه را گردهم آورد اما پیوستن آن به جناح معارضان سوریه در آینده به سود مصر است اما معارضان سوری هم متفرق هستند و هر گروه از آنها وابسته به یک کشورها شده‌اند.

نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری مصر گفت: مرسی به این ترتیب می‌خواست رضایت عربستان سعودی، قطر ، اسرائیل و آمریکا را جلب کند، این درحالی است که از سوی دیگر نیز تلاش داشت بین سفر خود به تهران و موضع ایران در سیاست‌هایش موازنه‌ای برقرار کند.

اشرف فهمی موسی»، روحانی و قاضی مرکز اسلامی نیویورک

از جهت دیگر «اشرف فهمی موسی»، روحانی و قاضی مرکز اسلامی نیویورک در آمریکا گفت که دیدار مرسی از ایران و سخنرانی‌ در اجلاس سران غیرمتعهدها، سخنانی از موضع قدرت و تاثیر گذار بود و موفق شد، نگاه‌ها را به خود جلب و ثابت کند، وی می‌تواند یه آسانی روابط مصر و ایران را به 30 سال قبل بازگرداند و تمام تصمیمات و اختیارات بدون دخالت و حاکمیت طرفی از جمله آمریکا در دست اوست.

موسی افزود: مرسی در سخنان خود به بحران سوریه هم اشاره و تاکید کرد که این بحران باید به صورت مسالمت‌آمیز حل شود و این موضوعی است که تهران نیز بر آن تاکید دارد، به همین دلیل به نظر من روابط ایران و مصر در راه درست آن در حرکت است تا به شکل عادی و طبیعی آن بازگردد و بحران سوریه نیز خیلی زود حل خواهد شد و مصر و ایران کشورهای قدرتمند منطقه خواهند بود.

شیخ «احمد عبدالعال»، عضو پارلمان الشعب

و سرانجام اینکه شیخ «احمد عبدالعال»، عضو پارلمان منحل الشعب و نایب رئیس حزب مصر القومى نیز درباره سخنرانی مرسى در تهران گفت که این سخنان روز گذشته ثابت کرد که بین ما و ایران خصومتی وجود ندارد، ممکن است در دیدگاه با یکدیگر اختلاف نظر داشته باشیم اما دشمن یکدیگر نیستیم.

وی درباره بحران سوریه گفت: بحران سوریه توسط دو کشور ایران و مصر حل خواهد شد و روابط ایران و مصر به زودی شاهد رشد و پیشرفت خواهد بود و دو ملت ایران و مصر ملت واحدی هستند، چون مردم مصر با اینکه سنی مذهب هستند اما دوستدار شیعیانند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار