نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > فراخوان جوانان انقلابی یمن برای تشدید فعالیت‌های انقلابی
 


شماره خبر :١٥١١١٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/04    ا   ٠٠:١٠

فراخوان جوانان انقلابی یمن برای تشدید فعالیت‌های انقلابی
جوانان انقلابی یمن با دادن فراخوانی از مردم این کشور خواستند، فعالیت‌های انقلابی خود را از سرگرفته و آن را تشدید کنند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : فراخوان جوانان انقلابی یمن برای تشدید فعالیت‌های انقلابی

جوانان انقلابی یمن با دادن فراخوانی از مردم این کشور خواستند، فعالیت‌های انقلابی خود را از سرگرفته و آن را تشدید کنند.

خبرگزاری فارس: فراخوان جوانان انقلابی یمن برای تشدید فعالیت‌های انقلابی

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبرنگار فارس در صنعا، تحقق اهداف انقلاب یمن و حل قضیه جنوب که یمن را در معرض خطر جدایی قرار داده و قضایای امنیتی که به شکلی اساسی در نفوذ القاعده در این کشور نمود پیدا می‌کند، سه قضیه بسیار مهم و سه چالش اساسی پیش روی رئیس جمهوری کنونی است.

عدم حل این چالش‌ها موجب شد تا صدها هزار یمنی امروز تحت عنوان «دمیدن روح تازه به انقلاب» تظاهرات گسترده‌ای را در شهر صنعا برگزار کنند که بیانگر نشانه‌ها و دلایلی بسیاری در این کشور از جمله ادامه انقلاب یمن است.

«عبد الرحمن معوضة»، یکی از رهبران انقلاب یمن در این ارتباط می‌گوید که دلیل نامگذاری این جمعه به نام «دمیدن روح تازه به انقلاب» رساندن این پیام به رئیس جمهوری یمن جهت اتخاذ اقدامات لازم و جدی برای برکناری بازماندگان رژیم سابق از قدرت است، چه در غیر این صورت باید در انتظار انقلابی دیگر علیه خویش باشد.

این تغییر و تحولات در حالی در یمن به وقوع می‌پیوندد که احزاب «دیدار مشترک» گزارش‌هایی منتشر کردند که در آن از خواست و میل ارائه‌دهندگان طرح شورای همکاری خلیج فارس درباره یمن در ابقای رئیس جمهوری کنونی این کشور در قدرت تا سال 2016 پرده برداشته شده بود که موجب بروز نگرانی‌هایی در محافل سیاسی یمن شد و بسیاری از این محافل این اقدام شورای همکاری خلیج فارس را نشانگر شکست طرح این شورا درباره یمن برشمردند.

این درحالی است که یمن به لحاظ وجود موانع در اجرای تصمیم‌های رئیس جمهوری این کشور در شرایط امنیتی بسیار حساس و بحرانی به سر می‌برد و همین موجب شده تا جوانان انقلابی یمن تاکید کنند که در صورت عدم تحقق خواسته‌ها و مطالبات انقلابی خویش طی روزهای آینده دست به انقلاب بر علیه «عبد ربه منصور هادی» خواهند زد.

ناظران و کارشناسان امور یمن در این ارتباط تاکید می‌کنند که رئیس جمهوری یمن در این مرحله به جای یافتن‌ راهکارهایی برای مشکلات موجود در کشور روی به تعویق حل این مشکلات و به تاخیر انداختن از بین بردن چالش‌های کشور و ادامه وضعیت حاکم بر کشور کرده تا به این ترتیب بقای خود در قدرت برای مرحله آینده را تضمین کند.

این تغییر و تحولات با ناامیدی مردم یمن از حل شدن آزادی بازداشت شدگان انقلاب یمن و حل این قضیه همراه شده است که همچنان در بازداشت دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و نظامی این کشور هستند، با اینکه به ظاهر به نظر می‌رسد، رئیس جمهوری یمن دستوراتی درباره آزادی فوری آنها صادر کرده است.

در این راستا استان صعده امروز شاهد برگزاری تظاهراتی بزرگ و گسترده در شهر صعده بود که در آن ده‌ها هزار یمنی شرکت کرده بودند.

در این تظاهرات یمنی‌ها با در دست داشتن پارچه نوشته‌هایی بر ادامه انقلاب خویش تا تحقق اهدافش تاکید کردند.

تظاهرات‌کنندگان یمنی در پایان این تظاهرات با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که ماه مبارک رمضان را درحالی پشت‌سر گذاشتیم که مردم یمن همچنان در میدان‌های مختلف کشور حضور داشته و بر ادامه انقلاب خویش و حمایت آن از توطئه‌هایی که درصدد مصادره آن هستند، تاکید دارند و اعلام می‌کنند که مردم یمن شاهد هیچگونه تغییر و تحولی در نظام حاکم نیستند و رژیم کنونی همچنان سیاست‌های رژیم سابق در سرکوب و هدف قرار دادن انقلابیون را ادامه می‌دهد.

این بیانیه در ادامه می‌افزاید که بیرون آمدن ما با هدف احیای مجدد انقلابی است که برای آن کشته‌ها و مجروحان بسیاری دادیم و بر این اساس بر موارد زیر تاکید می‌کنیم:

- ادامه انقلاب مردمی خویش تا سرنگونی رژیم ظالم و فاسد حاکم بر یمن.

- رد تمام طرح‌های خارجی ارائه داده شده برای کشور یمن که درصدد در امان ماندن جنایتکاران از مجازات و ادامه حاکمیت رژیم سابق است.

- از مردم یمن دعوت می‌کنیم که تنها گزینه انقلاب را به عنوان تضمینی برای تحقق اهداف انقلابشان مد نظر داشته باشند.

- انقلاب یمن ثابت کرد که تمام طرح‌های تحمیل شده از خارج بر این انقلاب محکوم به نابودی و شکست است و تنها اهداف آمریکا در یمن را تامین می‌کند.

- تاکید بر محافظت کشور از ناامنی‌هایی که به حاکمیت این کشور آسیب رسانده و ضربه وارد می‌کند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار