نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > زنگ خطر انقلاب معکوس در یمن
 


شماره خبر :١٥٠٨٥٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/01    ا   ١٤:٥١

زنگ خطر انقلاب معکوس در یمن
تحلیلگران بر این باورند که هدف از حمله اخیر به وزارتخانه‌های کشور و دفاع یمن و تداوم تمرد از حکمهای ریاست‌جمهوری، به راه انداختن انقلابی معکوس در این کشور و بازگردادن دیکتاتور به راس قدرت است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : زنگ خطر انقلاب معکوس در یمن

تحلیلگران بر این باورند که هدف از حمله اخیر به وزارتخانه‌های کشور و دفاع یمن و تداوم تمرد از حکمهای ریاست‌جمهوری، به راه انداختن انقلابی معکوس در این کشور و بازگردادن دیکتاتور به راس قدرت است.

خبرگزاری فارس: زنگ خطر انقلاب معکوس در یمن

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری «الجزیرة»، تداوم تمرد نظامی از دستورات «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور یمن از سوی نیروهای تحت فرمان «احمد» پسر ارشد دیکتاتور مخلوع و رئیس گارد ریاست‌جمهوری این کشور، موجب ایجاد این نگرانی شده است که مبادا انقلاب معکوس در یمن آغاز شود.

زنگ خطرها در یمن به صدا درآمده است

حمله به دو وزارتخانه دفاع و کشور بیانگر وجود یک طرح توطئه از سوی پسر دیکتاتور برای کودتا و بازگشت دیکتاتور و مزدوران او به قدرت است.

سرتیپ «محسن خصروف» در این‌باره می‌گوید: حمله به وزارت دفاع در صنعاء در واقع زنگ خطری برای هادی که 7 تیپ نظامی را از سیطره پسر صالح خارج کرده بود، به شمار می‌آید.

هادی چنین سیاستی را در قبال طرف نظامی طرفدار انقلاب یمن نیز اتخاذ کرد و 5 تیپ نظامی را از زیر سلطه نیروهای زرهی و پیاده‌نظام تحت فرمان سرتیپ «علی محسن الاحمر» خارج کرد.

وی افزود: تلاش برای تصرف وزارت دفاع یمن از سوی نیروهای گارد ریاست‌جمهوری به منظور سنجش میزان تجربه هادی و میزان آمادگی او و نیروهای ارتشی تحت فرمان او برای مقابله با هرگونه رویارویی ناگهانی و غافلگیر کننده صورت گرفت.

خصروف تصریح کرد که هرگونه کودتا علیه هادی و تلاش برای برهم زدن شرایط و بازگرداندن رژیم سابق یمن با شکست مواجه شد. تجاوز به وزارت دفاع یمن میزان آمادگی هادی و نیروهای ارتش برای مقابله با هرگونه کودتا را نشان داد.

از سوی دیگر «سعید عبدالمومن» پژوهشگر و استاد دانشگاه در این‌باره گفت:هدف از تمردهای نظامی اخیر در یمن و حمله به دو وزارتخانه دفاع و کشور در واقع این پیام را برای هادی و دولت وفاق ملی به همراه داشت که نیروهای فاسد همچنان این قدرت را دارند که که روند سیاسی و ثبات کشور را تهدید و حتی زمینه کودتای نظامی را فراهم کنند و همه چیز را به زمان پیش از انقلاب برگردانند. به ویژه اینکه هنوز فرماندهان سرویس‌های امنیتی و نظامی یمن از طرفداران دیکتاتور مخلوع هستند.

عبدالمومن این فرضیه را بعید ندانست که فرماندهان سرویس‌های امنیتی و نظامی زمینه را برای اثبات این موضوع که مخالف هرگونه تغییر مسالمت آمیز در راس قدرت هستند، فراهم کنند که هدف از آن نیز تسهیل طرح آنها در ناکام گذاشتن دولت و در نتیجه ایجاد هرج و مرج در کشور است و تمامی این امور در راستای منافع خانواده صالح است.

«یاسین التمیمی» دیگر تحلیل‌گر سیاسی می‌گوید: تمرد نظامی و تجاوز به وزارت‌خانه‌های حساس یمن اقداماتی تاکتیکی برای به زانو در آوردن نظام سیاسی کنونی در یمن و شخص هادی که در راس هرم این نظام قرار دارد است که نتیجه همه اینها، به شکست کشاندن انقلابی است که برای سرنگونی رژیم صالح آغاز شد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار