نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > تونس در آستانه جنگ مذهبی
 


شماره خبر :١٥٠٧٤٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/01    ا   ٠٨:٣٨

تونس در آستانه جنگ مذهبی
علما و پژوهشگران تونسی با هشدار درباره سرمایه گذاری‌های قطر و عربستان برای گسترش وهابیت در تونس، مردم این کشور را از ورود به جنگ مذهبی برحذر داشتند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  تونس در آستانه جنگ مذهبی

 

علما و پژوهشگران تونسی با هشدار درباره سرمایه گذاری‌های قطر و عربستان برای گسترش وهابیت در تونس، مردم این کشور را از ورود به جنگ مذهبی برحذر داشتند.

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، وزارت فرهنگ تونس در بیانیه ای اعلام کرد: در پی حمله برخی عناصر وابسته به جریان سلفی (پنج شنبه گذشته) به همایش "الاقصی" در شهر "بنزرت" و تکرار تجاوز به همایش‌ها و برنامه های مناطق مختلف تونس، وزارت فرهنگ این حرکت خطرناک را محکوم کرده و آن را تجاوز به آزادی بیان و نفوذ نوعی تفکر بسته، به جامعه مسالمت‌جو و میانه‌رو تونس دانست.

این وزارتخانه از همه طرفها در تونس خواست با اینگونه اقدامات افراطی مقابله کرده و عاملان آن را بدون بخشش، بازخواست کنند.

در همین راستا، "شیخ عبدالفتاح مورو" از رهبران بارز جنبش النهضه درباره اقدام برخی مبلغان سعودی در هدایت برنامه‌هایی برای انتشار تفکرات افراطی وهابی در تونس هشدار داد.

مورو در پاسخ به سئوالی در خصوص تبلیغ وهابیت از سوی علما و مبلغان سعودی در تونس، گفت: مبلغان سعودی با برگزاری دوره های آموزشی بسته 3 ماهه به جوانانی که در این دوره ها شرکت کنند پول می دهند، زیرا طی این دوره ها جوانان از کار خود باز می مانند.

وی افزود: این موضوع خطرناکی است و ما مخالف آن هستیم، زیرا کشور ما را متزلزل می کند .. این دروازه فتنه است و تونسی ها باید از آن برحذر باشند.

"کمال الساکری" پژوهشگر امور عرب و کارشناس اسلام سیاسی در تونس تأکید کرد: ما در آستانه فتنه‌ای واقعی در تونس قرار داریم .. وهابیت با کمک دلارهای نفتی کشورهای حاشیه خلیج فارس و حمایت مبلغان آن وارد تونس شده و در حال گسترش است.

الساکری الساکری تفکرات مذهبی سعودی را بسیار بسته و دور از عقل و اجتهاد دانست و گفت: برخی کشورهای منطقه خلیج فارس مانند عربستان سعودی و قطر در حال سرمایه گذاری برای فتنه انگیزی های طایفه ای هستند تا این کشور را وارد جنگ مذهبی کنند.

شامگاه پنج شنبه گذشته گروهی از عناصر وابسته به جریان وهابی سلفی با انواع سلاح سرد به محل برگزاری همایش الاقصی در شهر بنزرت حمله کردند .. در این حمله 5 نفر مجروح شدند.

"سمیر القنطار" سردار اسرای مقاومت مهمان این همایش بود .. برخی شرکت کنندگان و برگزار کنندگان این همایش، هدف اصلی این حمله را سوء قصد به وی دانسته اند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار