نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > طرح اعلام نشده اسلام‌گراها برای تشکیل جمهوری اسلامی در تونس
 


شماره خبر :١٤٩٤٩٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/05/25    ا   ١٦:٤٥

روزنامه اماراتی البیان خبر داد
طرح اعلام نشده اسلام‌گراها برای تشکیل جمهوری اسلامی در تونس
روزنامه اماراتی البیان به نقل از منابع سیاسی تونسی از وجود طرح اعلام نشده اسلام گراها برای تشکیل جمهوری اسلامی در این کشور خبر می دهند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : طرح اعلام نشده اسلام‌گراها برای تشکیل جمهوری اسلامی در تونس

روزنامه اماراتی البیان به نقل از منابع سیاسی تونسی از وجود طرح اعلام نشده اسلام گراها برای تشکیل جمهوری اسلامی در این کشور خبر می دهند.

خبرگزاری فارس: طرح اعلام نشده اسلام‌گراها برای تشکیل جمهوری اسلامی در تونس

به گزارش بیداری اسلامی روزنامه اماراتی "البیان" امروز در گزارشی به قلم "الحبیب الاسود" از تونس نوشت: منابع سیاسی تونس از وجود طرحی پنهانی برای اعلام انقلاب اسلامی در تونس خبر دادند و  اسلام گرایان در انتظار آرام شدن اوضاع سیاسی کشورهای عربی برای اعلام شمارش معکوس برای حرکت در مسیر تشکیل جمهوری اسلامی به سر می برند.

منابع آگاه به روزنامه "البیان" گفتند:" جنبش النهضه برای استفاده خوب از عنصر زمان کار می کند و می داند چگونه این کار را انجام دهد و می داند چگونه افکار عمومی را متوجه مسائل حاشیه ای کند در حالی که برنامه های راهبردی خود را برای سیطره کامل بر پست های کلیدی دولت و تنظیم گرایش آنها به سوی اهداف خود وضع می کند اما این امر مستلزم گذشت دوره انتقالی و قدری تامل تا زمان آرام شدن اوضاع منطقه است."

به گفته منابع مذکور، انتظار می رود اقدام بعدی جنبش النهضه موکول کردن انتخابات به پس از سال 2013 باشد همان گونه که الحبیب الخضر، گزارشگر مجلس مؤسسان تونس گفت که قانون اساسی در آوریل 2013 به همه پرسی گذاشته می شود و موعد مقرر اکتبر 2012 برای تدوین قانون اساسی به تاخیر افتاده است و موعد مقر دولت حمادی الجبالی برای برگزاری انتخابات در مارس 2013 نیز به تبع آن به تاخیر خواهد افتاد و ناظران معتقدند زمان برگزاری همه پرسی نیز به دلیل اختلاف بر سر نوع نظام حکومتی به تعویق افتد.

منابع سیاسی تونس گفتند هدف این جنبش از به تاخیر انداختن انتخابات، تحقق برخی خواسته های سیاسی و آماده کردن افکار عمومی برای مرحله ای است که قدرت از جمله ریاست جمهوری را به طور کامل در دست خواهد گرفت. رسانه های محلی به نقل از وی اعلام کردند که در جریان دیدار با هواداران جنبش النهضه در منطقه المروج تونس گفته است «انقلاب دوم تحت هر شرایطی به وقوع خواهد پیوست و این بار جنبش النهضه آن را هدایت خواهد کرد».

بر اساس این گزارش اسلام گراها منتظرند روند سرنگونی رژیم های حاکم کشورهای عربی توسط قدرت های منطقه ای و خارجی پایان یابد تا بتوانند نقشه ژئوپلتیک خود را بار دیگر ترسیم کنند همان گونه که حمادی الجبالی نخست  وزیر تونس و دبیر کل جنبش اسلام گرای النهضه در نشست مردمی در شهر "حمام سوسه" در اکتبر گذشته از خلافت اسلامی سخن به میان آورده بود.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار