نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > کشف اسنادی از سرویس‌های اطلاعات عربستان، قطر و ترکیه در سوریه
 


شماره خبر :١٤٧٧٠٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/05/20    ا   ١٢:٣٨

پس از بازداشت ده‌ها تروریست
کشف اسنادی از سرویس‌های اطلاعات عربستان، قطر و ترکیه در سوریه
بازداشت عناصری اطلاعاتی از کشورهایی مانند عربستان، ترکیه و قطر در سوریه، اسناد مهمی را در اختیار مسئولان سوری قرار داده است که برخی منابع اعلام کردند ممکن است بخشی از آن منتشر شود.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : کشف اسنادی از سرویس‌های اطلاعات عربستان، قطر و ترکیه در سوریه

بازداشت عناصری اطلاعاتی از کشورهایی مانند عربستان، ترکیه و قطر در سوریه، اسناد مهمی را در اختیار مسئولان سوری قرار داده است که برخی منابع اعلام کردند ممکن است بخشی از آن منتشر شود.

خبرگزاری فارس: کشف اسنادی از سرویس‌های اطلاعات عربستان، قطر و ترکیه در سوریه

به گزارش بیداری اسلامی، پایگاه خبری المنار فلسطین اعلام کرد که دستگاه اطلاعات سوریه پس از بازداشت افراد مسلح در دمشق و حلب با ملیت‌های عربی مختلف،‌ اسناد مهمی از آنان به دست آورده است.

منابع مطلع به المنار اعلام کردند: دستگاه امنیتی سوریه اسناد، نقشه و اسامی و اطلاعاتی از مخفی‌گاه‌ها و اردوگاه‌های آموزشی و همچنین سیستم‌های ارتباطی پیشرفته ای در یکی از منازل مسکونی در یکی از محلات دمشق به دست آورده است که بزودی منتشر خواهد شد.

بنا بر این گزارش، در بین اطلاعاتی که به دست آمده است اسامی اشخاصی دیده می‌شود که از تروریسم حمایت می‌کنند و اسامی افرادی از مقامات مسئول در سه کشور خلیج [فارس] از جمله عربستان و قطر دیده می‌شود.

المنار اعلام کرد که انتشار اسامی می‌تواند سیر اتفاقات سوریه را تحت تاثیر قرار بدهد و بسیاری از مسئولان کشورهایی که در توطئه تروریستی علیه سوریه شریک هستند، رسوا کند.

در همین ارتباط، المنار اعلام کرد که تعداد تروریست‌هایی که از سرویس‌های اطلاعاتی ترکیه، عربستان و قطر در سوریه به دست ارتش بازداشت شده‌اند، خیلی بیشتر از آن چیزی است که تاکنون منتشر شده است.

منابع مطلع به المنار اعلام کردند که افسر سعودی بازداشت شده در تحقیقات اعلام کرده است که اسرائیل با هماهنگی عربستان از تروریست‌ها پشتیبانی می‌کند و وی از حجم ارتباط و همکاری ریاض و تل‌آویو و تعداد سفرهای مسئولان دو طرف پرده برداشت و از طرف دیگر حرکت قطر به سوی ایران و روسیه جهت متقاعد کردن سران سوریه به آزاد کردن این افراد، این خبر را تایید میکند.

منابع مذکور گفتند که یکی از ماموران سرویس استخبارات سعودی که در سوریه بازداشت شده اعتراف کرده است که استخبارات سعودی با سرویسهای اطلاعاتی قطر و ترکیه بیش از 30 جوان با ملیت‌های مختلف عربی را کشته‌اند زیرا قبول نکرده‌اند که به اقدامات تروریستی در سوریه بپیوندند.

بنا بر این گزارش، بسیاری از خانواده‌ها در تونس، مغرب، یمن، الجزائر و دیگر کشورها شوکه شده‌اند زمانیکه شنیدند فرزندانشان در سوریه کشته شده‌اند زیرا این خانواده‌ها گمان کرده‌اند که پسرانشان برای کار به کشورهای خلیج [فارس] رفته‌اند در حالی که دولت‌هایشان نیز به دلیل فشاری که از جانب قطر و عربستان بر آنها وارد است، پاسخ شفافی در این خصوص ارائه نمی‌کنند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار