نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > برقراری نظم و تحقق خواسته‌های مردم، چالش جدید انقلاب تونس است
 


شماره خبر :١٤٧٥٨٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/05/19    ا   ١٤:٣١

برقراری نظم و تحقق خواسته‌های مردم، چالش جدید انقلاب تونس است
یک روزنامه آلمانی با درج مطلبی به قلم یکی از نمایندگان مجلس موسسان تونس، ضمن بررسی تحولات صورت گرفته به دنبال انقلاب در این کشور نوشت که هم اکنون برقراری نظم و تحقق خواسته‌های مردم، چالش جدید انقلاب تونس است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : برقراری نظم و تحقق خواسته‌های مردم، چالش جدید انقلاب تونس است

یک روزنامه آلمانی با درج مطلبی به قلم یکی از نمایندگان مجلس موسسان تونس، ضمن بررسی تحولات صورت گرفته به دنبال انقلاب در این کشور نوشت که هم اکنون برقراری نظم و تحقق خواسته‌های مردم، چالش جدید انقلاب تونس است.

خبرگزاری فارس: برقراری نظم و تحقق خواسته‌های مردم، چالش جدید انقلاب تونس است

به گزارش بیداری اسلامی"فتحی ایادی" از نمایندگان مجلس موسسان تونس و عضو حزب اسلام‌گرای "النهضه" در مطلبی که روزنامه آلمانی "تسایت" آن را منتشر کرد نوشت:« امروز که به تونس پس از انقلاب می‌نگریم، گرایشهای سیاسی کاملا متفاوتی نسبت به قبل می‌بینیم. یک موضوع مشخص است و آن این است که این انقلاب مناسبات گذشته را در هم شکسته و با یک فرهنگ سیاسی جدید، راههای تازه‌ای گشوده است. بعد از این زلزله شدید، حالا برقراری پایداری در تونس اولویت دارد.»

وی افزود:«تونس جدید با توجه به یک سری طرحهای کلی قابل ارزیابی است ضمن اینکه انقلاب هنوز با مخالفان خود رو در روست. گهگاهی مخالفان انقلاب از حق اعتراضات برای خواسته‌های مشروع سوءاستفاده می‌کنند تا در جامعه آشوب به پا کنند و دلسردیهای اجتماعی را شدت بخشند چرا که آنها می‌خواهند این احساس را در جامعه گسترش دهند که ثبات و پایداری در معرض تهدید قرار دارد.»

این روزنامه آلمانی در ادامه این پرسش را مطرح می کند که آیا انقلاب تونس می‌تواند اهداف خود را محقق کند و به ساختار استبداد و فساد پایان دهد و یک نظم قانونی بر قرار کند.

این مسئله چالش اساسی انقلاب در این مرحله است.البته بدون شک این انقلاب پویایی و تحرک خود را دارد و برخی از اتفاقاتی که در موارد دیگر رخ می‌دهد، به راحتی می‌تواند درباره این انقلاب هم اتفاق بیفتد.

بر اساس این گزارش،نخبگان سیاسی این کشور تا به حال موفق شده‌اند این انقلاب را در مسیر دگرگونی دموکراتیک پیش ببرند. از جمله اینکه انتخابات منصفانه و آزاد در تونس برگزار شد که سازمانهای مختلف مشروعیت آن را تائید کردند. همچنین درباره قانون اساسی جدید کار شده است که خواسته‌های مردم تونس برای آزادی،عدالت ،شرف و دموکراسی را در نظر می‌گیرد. البته برای اینکه پروژه دموکراسی به موفقیت بیانجامد، باید به سرعت 3 شرط اساسی در نظر گرفته شود:

نخست اینکه به دموکراسی نباید تنها به چشم یک راه حل نگریسته شود، بلکه باید به یک فرهنگ سیاسی تبدیل شود که در باطن احزاب نفوذ می کند و به عنوان ساختار رقابتهای سیاسی و ابزار تغییر قدرت در نظر گرفته می‌شود.

دوم اینکه باید چالشهایی که انقلابیون و مخالفان با آنها مواجهند در نظر گرفته شود که البته در این مورد باید اصلاحاتی صورت گیرد.

آخرین مورد اینکه انقلابیون می‌خواستند که روند پیشرفت در این کشور سرعت گیرد. تونس بعد از انقلاب با مسئله گسترش فقر و بیکاری روزافزون روبروست. که بی‌توجهی به این موارد می‌تواند به دلسردیهای اجتماعی و  به دنبال آن مطرح کردن تقاضاهای عجولانه منتهی شود. البته نباید فراموش کرد که جبران کردن گذشته نمی تواند به سرعت آنگونه که برخی انتظار دارند در پیش گرفته شود چرا که زمان بخشی از راه حل است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار