نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > انتقاد شدید سازمان عفو بین‌الملل شاخه تونس از سرکوبگری رژیم آل خلیفه + عکس
 


شماره خبر :١٤٦٠٥٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/05/16    ا   ٠١:٤٩

انتقاد شدید سازمان عفو بین‌الملل شاخه تونس از سرکوبگری رژیم آل خلیفه + عکس
سازمان عفو بین‌الملل شاخه تونس ضمن انتقاد شدید از رژیم سرکوبگر آل خلیفه اعلام کرد که رژیم آل خلیفه موارد بی‌شمار نقض حقوق بشر در این کشور پایان دهد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : انتقاد شدید سازمان عفو بین‌الملل شاخه تونس از سرکوبگری رژیم آل خلیفه + عکس

سازمان عفو بین‌الملل شاخه تونس ضمن انتقاد شدید از رژیم سرکوبگر آل خلیفه اعلام کرد که رژیم آل خلیفه موارد بی‌شمار نقض حقوق بشر در این کشور پایان دهد.

به گزارش بیداری اسلامی، سازمان عفو بین‌‌الملل شاخه تونس با هدف بالا بردن سطح آگاهی مردم تونس نسبت به انقلاب بحرین و در حمایت از شهروندان انقلابی بحرین در برابر سرکوب گری‌ها، خشونت ها و شکنجه‌های رژیم آل خلیفه سمیناری را برای اعلام حمایت از مردم بحرین برگزار کرد و در آن از حقوقدانان و فعالان در بحرین، تونس و چند کشور دیگر دعوت به عمل آورد.

 

 

نشست تخصصی سازمان عفو بین‌المل شاخه تونس در حمایت از انقلاب بحرین

 

این سمینار با عنوان درخواست از رژیم آل خلیفه برای توقف سرکوب‌ها و اقدامات خشونت آمیز علیه مردم بحرین برگزار شد و گزارش های سازمان عفو بین الملل درباره اوضاع بحرین نیز در آن مطرح شد.

شرکت کنندگان در  این نشست مهم تونس که جمع کثیری از اصحاب رسانه و فعالان حقوقی و کارشناسان حقوقی داخلی و خارجی در آن حضور داشتند، بر حمایت از انقلاب بحرین تاکید و اعلام کردند این نشست پیام تایید مردم بحرین بود تا به مبارزات برای دستیابی به دموکراسی و تحقق خواسته های خود و ریشه کن کردن ظلم و سرکوبگری از کشورشان ادامه دهند و رژیم آل خلیفه باید به موارد بی شمار نقض حقوق بشر در این کشور پایان دهد.

 

 

سازمان عفو بین‌الملل شاخه تونس خواستار توقف نقض حقوق بشر و سرکوب در بحرین شد

"احلام الخزاعی"، یک فعال حقوقی زن در بحرین که به وی اجازه ورود به تونس برای شرکت در این نشست حقوقی و حمایت از انقلاب بحرین داده نشد در صفحه اجتماعی فیس بوک خود اظهارداشت زمانی که قصد سفر به تونس برای شرکت در این سمینار حقوقی را داشته است در فرودگاه بحرین وی را دستگیر کرده و برای شش ساعت و نیم در بازداشت نگاه داشتند.

الخزاعی افزود: حادثه مذکور کاملاً نشان دهنده سیاست رژیم آل خلیفه برای ایجاد خفقان در بین شهروندان بحرینی است به ویژه که زنان مبارز نیز در انقلاب بحرین بر ضرورت تحقق خواسته های خود تاکید می کنند و دوشادوش مردان ایستاده اند.

الخزاعی افزود: حضور زنان در صحنه های مبارزه به عنوان یک حقوقدان، پزشک، مبارز و همچنین پرستار برای مداوای زخم های انقلابیون که با  ادوات سرکوبگرانه نیروهای امنیتی زخمی شده اند ادامه دارد.

این فعال حقوقی بحرین به موارد متعدد نقض حقوق زنان مبارز در بیش از پنجاه مورد از سوی رژیم آل خلیفه اشاره کرد که از جمله آن شکنجه، تجاوز و تجاوز به جسد و حبس و دیگر جرایم است.

 

 

تصاویر حاشیه نشست تخصصی تونس با موضوع وضعیت حقوق بشر در بحرین

 

"هیثم مناع"، از گروه عربی حقوق بشر نیز بر نقش منفی کشورهای حوزه خلیج فارس تاکید کرد و گفت کشورهای صادر کننده نفت و گاز تروریست هم صادر می کنند و به جای اینکه فکر شهروندان را رو به ترقی متحول کنند و فکر و ادب و فرهنگ را به جهان بیرون خود صادر کنند افکار القاعده ای و وهابی به دیگر کشورها می فرستند.

وی افزود: این کشورها با تکیه بر روابط بین المللی و جایگاه منطقه ای خود به دنبال از بین بردن خواسته های شهروندان خود درباره آزادی و دموکراسی و حق تعیین سرنوشت هستند.

در همین راستا "یوسف ربیع"، رئیس انجمن حقوق بشر بحرین تاکید کرد حکام کشورهای حوزه خلیج فارس روش های گوناگونی برای سرکوب مردم خود به کار می بندند.

 

وی تاکید کرد: انقلاب مردم بحرین همچنان مسالمت آمیز است اگرچه حاکمیت بحرین و رسانه های وابسته به رژیم آل خلیفه بر خلاف این امر شایعه پراکنی می کنند.

این فعال حقوقی همچنین به موضوع بازداشتگاه های مخفی رژیم آل خلیفه پرداخت و گفت بر اساس تحقیقات انجمن حقوق بشر بحرین رژیم آل خلیفه شماری از ساختمان های دولتی را به بازداشتگاه های سری مبدل کرده است و تحت هیچ گونه نظارت بین المللی قرار ندارد.

رئیس انجمن حقوق بشر بحرین همچنین اقدامات آل خلیفه و دستگاه امنیتی این رژیم علیه بازداشتی ها را محکوم کرد و گفت موارد متعدد نقض صریح حقوق بشر در زندان های آل خلیفه صورت می گیرد که از جمله آن وادار کردن بازداشتی ها به خوردن خاک است.

یوسف ربیع همچنین از موضع گیری دولت تونس در برابر انقلاب بحرین ابراز تاسف کرد و حمایت مقامات تونس از پادشاه و خاندان آل خلیفه را با مبارزات و انقلاب مردم تونس ناهمخوان دانست.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار