نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > حمایت تونس، مصر و لیبی از خواسته‌های مشروع ملت فلسطین
 


شماره خبر :١٤٣٢٥٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/05/09    ا   ١١:٣٨

با صدور بیانیه‌ای مشترک عنوان شد
حمایت تونس، مصر و لیبی از خواسته‌های مشروع ملت فلسطین
وزرای خارجه تونس و لیبی پس از دیدار با همتای مصری خود با صدور بیانیه‌ای مشترک بر ضرورت تقویت همکاری‌ها بین سه کشور و حمایت از خواسته‌های مشروع ملت فلسطین در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی تاکید کردند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : حمایت تونس، مصر و لیبی از خواسته‌های مشروع ملت فلسطین

وزرای خارجه تونس و لیبی پس از دیدار با همتای مصری خود با صدور بیانیه‌ای مشترک بر ضرورت تقویت همکاری‌ها بین سه کشور و حمایت از خواسته‌های مشروع ملت فلسطین در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

خبرگزاری فارس: حمایت تونس، مصر و لیبی از خواسته‌های مشروع ملت فلسطین

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از روزنامه "المصریون"، "رفیق عبد السلام" و "عاشور بن خیال"، وزرای خارجه تونس و لیبی دیروز یکشنبه با "محمد کامل عمرو"، همتای مصری خود دیدار کردند و در پایان این دیدار بیانیه مشترکی تحت عنوان بیانیه قاهره منتشر کردند.

در این بیانیه بر اهمیت تداوم تلاش‌های سه کشور برای تقویت همکاری‌ها، رایزنی‌های سیاسی و هماهنگی مواضع در زمینه‌های مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید و این امر را در راستای اهداف مشترک و منافع امت عربی قلمداد کردند.

وزرای خارجه سه کشور از پیوستن هر کشور عربی دیگر به این مشارکت و رایزنی‌ها استقبال کردند.

در این بیانیه بر اهمیت همکاری اقتصادی بین سه کشور با هدف حمایت از سرمایه گذاری‌ها میان مصر، تونس و لیبی در چارچوب اتحادیه عرب و بازار مشترک عربی تاکید شده است.

سه کشور بر ضرورت تحکیم همکاری‌ها در زمینه امنیتی و رایزنی‌های فشرده بین سه کشور درباره مسائل مربوط به امنیت مرزهای مشترک، مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر، مهاجرت غیرقانونی و توسعه اقتصادی مناطق مرزی تاکید کردند.

وزرای مصر، تونس و لیبی بر تقویت همکاری‌های اقتصادی، فرهنگی و علمی بین یکدیگر نیز تاکید کردند.

در این بیانیه با اعلام محوری بودن قضیه فلسطین بر اهمیت ادامه گفت وگوهای داخلی فلسطین برای تحکیم وحدت ملی فلسطین تاکید شده است.

سه کشور مصر، تونس و لیبی آمادگی خود را برای هر گونه حمایت ممکن در تضمین تحقق خواسته‌های مشروع ملت فلسطین اعلام و تاکید کردند دولت مستقل فلسطین باید با مرزهای 1967 و به مرکزیت قدس تشکیل شود.

در این بیانیه سه کشور مخالفت خود را با شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی و مصادره سرزمین‌های فلسطینی و همه تلاش‌ها برای یهودی سازی قدس شریف اعلام کردند.

وزرای امور خارجه تونس و لیبی دیروز یکشنبه با "محمد مرسی"، رئیس جمهور مصر در قاهره درباره همکاری اقتصادی و امنیتی سه کشور گفت وگو کردند.

"محمد کامل عمرو"، وزیر امور خارجه مصر به خبرگزاری الشرق الاوسط گفت: دیدار رفیق عبد السلام و عاشور بن خیال (وزرای خارجه تونس و لیبی) با محمد مرسی در چارچوب نشست‌های سه جانبه مسئولان سه کشور شمال افریقا و با هدف تقویت همکاری آنان در مسائل سیاسی، اقتصادی، امنیتی، فرهنگی و بررسی مسائل مربوط به کنترل مرزها و اوضاع امنیتی در منطقه ساحل و صحرا برگزار شد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار