نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > تاکید نخست وزیر تونس بر گفت‌وگوی سیاسی برای تحقق اهداف انقلاب
 


شماره خبر :١٤١٣٦٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/05/05    ا   ١٠:٢٥

تاکید نخست وزیر تونس بر گفت‌وگوی سیاسی برای تحقق اهداف انقلاب
نخست وزیر تونس بر اهتمام پیوسته دولتش برای گفت وگو با همه گروه‌های سیاسی و مدنی درباره مسائل مهم کشور برای تحقق اهداف انقلاب تاکید کرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : تاکید نخست وزیر تونس بر گفت‌وگوی سیاسی برای تحقق اهداف انقلاب

نخست وزیر تونس بر اهتمام پیوسته دولتش برای گفت وگو با همه گروه‌های سیاسی و مدنی درباره مسائل مهم کشور برای تحقق اهداف انقلاب تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: تاکید نخست وزیر تونس بر گفت‌وگوی سیاسی برای تحقق اهداف انقلاب

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از شبکه خبری "رصد"، "حمادی الجبالی"، نخست وزیر دولت موقت تونس و دبیر کل جنبش اسلام گرای النهضه که رهبری ائنلاف سه گانه حاکم بر این کشور را برعهده دارد، در مراسمی که مجلس ملی مؤسسان تونس به مناسبت پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس جمهوری در این کشور برگزار کرده بود حضور داشت.

وی طی سخنانی در این مراسم بر عبور ایمن تونس از مرحله حکومت انتقالی به حکومت قانون را از طریق دو کلید قانون اساسی مورد توافق همه ملت و دیگری برگزاری انتخابات آزاد و شفاف ممکن خواند.

نخست وزیر تونس بر اهتمام پیوسته دولت به گفت وگو و رایزنی با همه احزاب سیاسی، سازمان‌ها و شخصیت‌های جامعه مدنی درباره مسائل مهم کشور و آماده سازی طرح‌های اساسی برای عبور از مرحله انتقالی به مرحله تشکیل دولت تاکید کرد.

حمادی الجبالی گفت: در این راستا انکار برخی لغزش‌های موجود که همگی برای رفع اسباب آن تلاش می‌کنیم امکان پذیر نیست، ما می‌خواهیم همه نیروهای سیاسی و مدنی در تحقق اهداف انقلاب شریک باشند.

وی بار دیگر بر پیشنهاد دولت تونس برای برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور در بیستم مارس 2013 تاکید کرد و گفت: انتخابات ایستگاه سرنوشت ساز ساختن جمهوری تونس است.

الجبالی تاکید کرد اهمیت قانون اساسی جدید تنها در تصویب شدن آن از سوی مجلس مؤسسان نیست بلکه در دخیل کردن همگان برای بررسی مسائل بزرگ کشور است.

نخست وزیر تونسی موافقت مردم کشورش با قانون اساسی جدید را ضامن واقعی احترام و عمل به قانون دانست و تاکید کرد رعایت ارزش‌هایی مانند عدالت، آزادی و کرامت شروط ضروری تحقق اهداف انقلاب مردم تونس است.

حمادی الجبالی بر تعهد دولتش برای تسریع در روند اجرای پروژه‌ها و محقق کردن خواسته‌های ملت تونس تاکید کرد.

نخست وزیر تونس به تلاش‌های دولتش برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی و تامین نیازهای بازار به ویژه در ماه مبارک رمضان و بعداز آن اشاره کرد و گفت که دستمزد حقوق بگیران در تونس در دو مرحله افزایش می‌یابد اولین بخش آن در ماه جاری پرداخت می‌شود و مابقی در ماه‌های آتی افزایش می‌یابد.

الجبالی تاکید کرد که تحقق اهداف انقلاب مردم تونس و تشکیل جمهوری دوم تنها با تکمیل روند انقلاب یعنی حمایت از انقلاب و انقلابیون و تسریع در قطع دست وابستگان و عناصر رژیم دیکتاتوری سرنگون شده و مبارزه با فساد برجای مانده از آن دوران است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار