نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > همکاری سازمان عربی حقوق بشر با ارتش لیبی برای جمع آوری سلاح
 


شماره خبر :١٤٠٤٧٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/05/03    ا   ١٥:٣٢

همکاری سازمان عربی حقوق بشر با ارتش لیبی برای جمع آوری سلاح
سازمان عربی حقوق بشر اعلام کرد این سازمان در طرح ارتش لیبی برای جمع آوری سلاح باقی مانده در دست مردم لیبی از زمان درگیری های این کشور مشارکت می کند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : همکاری سازمان عربی حقوق بشر با ارتش لیبی برای جمع آوری سلاح

سازمان عربی حقوق بشر اعلام کرد این سازمان در طرح ارتش لیبی برای جمع آوری سلاح باقی مانده در دست مردم لیبی از زمان درگیری های این کشور مشارکت می کند.

خبرگزاری فارس: همکاری سازمان عربی حقوق بشر با ارتش لیبی برای جمع آوری سلاح

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری "الیوم السابع"، سازمان عربی حقوق بشر شعبه لیبی اعلام کرد ارتش لیبی گروه صاعقه در بنغازی طی فرخوانی اقدام به جمع آوری سلاح شهروندان کرده است.

این سازمان در بیانیه ای آورده است که این طرح ارتش لیبی در تکمیل کار سازمان عربی حقوق بشر در لیبی با همکاری وزارت فرهنگ و سازمان های جامعه شهروندی است.

این سازمان از اقدام همه طرف های ذیربط و نهادهای جامعه شهروندی که تصمیم دارند این طرح را در شهرهای مختلف لیبی به اجرا گذارند استقبال کرد.

سازمان عربی حقوق بشر تاکید کرد باقی ماندن سلاح در دست شهروندان نه تنها امنیت لیبی بلکه امنیت کشورهای همسایه را نیز تهدید می کند.

طرح جمع آوری سلاح‌هایی که از زمان درگیریهای مردمی با نیروهای قذافی در دست شهروندان بنغازی باقی مانده است در راستای حفظ امنیت و ثبات شهر از چهاردهم جولای شروع شده است.

بر اساس این طرح همه جوانان شهر و خانواده‌های آنان که سلاح در منازل خود دارند آن را به ارتش ملی لیبی تحویل دهند و هر فردی که سلاح خریداری کرده است در مقابل تحویل سلاح هزینه خرید آن را دریافت می‌کند. جامعه لیبی در شرایط کنونی و درگیری‌های گاه گاهی قبایل نگران حجم زیاد انواع سلاح‌های مختلف موجود در دست شهروندان است تا جایی که اهالی شهرها و مناطق لیبی در اعتراض به این پدیده با برپایی تظاهرات جمع آوری سلاح از دست مردم را خواستار شدند.

در تظاهراتی که با الهام گرفتن از قیام‌های مصر و تونس در لیبی نیز آغاز شد و رو به گسترش نهاد، شهر بنغاری دومین شهر بزرگ لیبی خاستگاه اولین ناآرامی‌ها و اعتراضات برای براندازی رژیم 42ساله قذافی بود. وسعت تظاهرات معترضان به قدری گسترش پیدا کرد که پلیس ضدشورش دراین شهرحکومت نظامی اعلام کردو دولت لیبی باقطع کامل وسراسری اینترنت و برق و همچنین فرودگاه بنغازی سعی در خاموش کردن معترضان داشت. در5روز نخست بنا به گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر دستکم 104 نفر کشته شدند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار