نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > حزب عدالت و توسعه لیبی: رژیم‌های غربی و عربی از اخوان‌المسلمون می‌ترسند
 


شماره خبر :١٣٨٥١٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/04/29    ا   ١٤:٢٠

حزب عدالت و توسعه لیبی: رژیم‌های غربی و عربی از اخوان‌المسلمون می‌ترسند
رئیس حزب اسلام گرای عدالت و توسعه لیبی گفت: رژیم‌های غربی و برخی رژیم‌های عربی از اخوان المسلمون که جریانی گسترده در جهان اسلام و عرب به حساب می‌رود هراس دارند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : حزب عدالت و توسعه لیبی: رژیم‌های غربی و عربی از اخوان‌المسلمون می‌ترسند

 رئیس حزب اسلام گرای عدالت و توسعه لیبی گفت: رژیم‌های غربی و برخی رژیم‌های عربی از اخوان المسلمون که جریانی گسترده در جهان اسلام و عرب به حساب می‌رود هراس دارند.

خبرگزاری فارس: حزب عدالت و توسعه لیبی: رژیم‌های غربی و عربی از اخوان‌المسلمون می‌ترسند

به گزارش بیداری اسلامی "محمد حسن صوان"، رئیس حزب "عدالت و توسعه" از جنبش اخوان المسلمون لیبی در گفت وگو با روزنامه مصری الاهرام گفت: نه تنها کشورهای غربی؛ بلکه کشورهای جهان عرب نیز از جریان اسلامی به ویژه اخوان المسلمون می‌ترسند. علت آن هم این است که اخوان المسلمون پروژه سیاسی دارند و جریانی گسترده در جهان اسلام و عرب هستند اما متاسفانه در دهه‌های اخیر رسانه و فعالان غربی و عربی به ایجاد ترس از این جریان اسلامی کمک کردند یعنی رسانه‌های عربی نیز در دام رسانه‌های غربی افتادند پس دلیل اول این ترس نقش رسانه‌های عربی و غربی است و دلیل دوم رژیم‌های عبدالناصر، بورقیبه، قذافی و امثال آنان هستند که از گروه اسلامی می‌ترسیدند و به آن اتهام وارد می‌کردند.

وی در پاسخ به اینکه دلیل تعامل مثبت غرب با انقلاب‌های عربی چیست در حالی که غرب با رژیم‌های سابق راحت تر بوده و همواره به دنبال منافع خود است، گفت: این مشکل کشورهای غربی است و غرب در تعامل با انقلاب‌های عربی دیر اقدام کرد، غرب در ابتدا از بقای قذافی در لیبی، مبارک در مصر و بن علی در تونس حمایت می‌کرد، اما در عین حال از هوش لازم برای درک سریع واقعیت برخوردار بود غرب واقعیت را دید و به همین دلیل انقلاب دیدگاه غرب را تغییر داد.

رئیس حزب عدالت و سازندگی لیبی درباره علت مداخله نظامی ناتو در لیبی و آن چیزی که در مقابل این مداخله به دست آورد، گفت: برخی عوامل برخی کشورها را به کمک کردن به لیبی برای رهاسازی آن از شر قذافی به دلیل شخصیت خودکامه خود وادار کرد، این‌ها همان کشورهایی هستند که قذافی علیه توطئه چینی کرده بود و امنیت و ثباتشان را به هم ریخته بود، سودان و مصر از جمله این کشورها به شمار می‌آیند.

از این رو تعداد زیادی از کشورها توافق کردند به لیبی کمک کنند اما هدف آن‌ها از این کمک نه نجات مردم لیبی، بلکه انتقام گرفتن و یا خلاص شدن از شر قذافی دیکتاتور لیبی بود. علاوه بر این، موفقیت انقلاب های عربی در مصر و تونس، غرب را وادار کرد به کمک کردن زود هنگام به مردم لیبی به طور جدی فکر کند.

صوان درباره ارتباط حزب عدالت و سازندگی با گروه اخوان المسلمین لیبی و دیگر احزاب وابسته به اخوان المسلمین در جهان اسلام گفت: حزب عدالت و سازندگی برخاسته گروه اخوان المسلمین لیبی است و طرز فکری متفاوت با حزب عدالت و توسعه ترکیه یا حزب آزادی و عدالت مصر و جنبش النهضة تونس دارد و ما از همه لیبیایی‌ها برای تاسیس حزب دعوت کردیم حزب عدالت و توسعه حزبی ملی بر مبنای مرجعیت اسلامی است و اخوان المسلمون از 40 سال پیش در صحنه لیبی هستند و محرمانه کار می کنند و عناصر آن در طول این سال ها در زندان ها در معرض انواع شکنجه هستند و لیبی فراموش شده بود و رسانه ها در حاشیه و یا در خدمت به نظام بودند و اخوان المسلمون در لیبی در دهه هشتاد و نود ضربه خوردند و اخوان المسلمون در لیبی بی تردید با اخوان المسلمون در جهان روابطی دارد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار