نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > "بن علی" دارایی‌های خود در سوئیس را به دولت تونس باز می‌گرداند
 


شماره خبر :١٣٧٥٨٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/04/27    ا   ٠٠:٤٧

وکیل دیکتاتور سابق تونس
"بن علی" دارایی‌های خود در سوئیس را به دولت تونس باز می‌گرداند
وکیل دیکتاتور برکنار شده تونس اعلام کرد که موکلش برای صرفنظر کردن از دارایی‌های خود در سوئیس به نفع دولت جدید تونس، اعلام آمادگی کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :

وکیل دیکتاتور برکنار شده تونس اعلام کرد که موکلش برای صرفنظر کردن از دارایی‌های خود در سوئیس به نفع دولت جدید تونس، اعلام آمادگی کرده است.

خبرگزاری فارس:  "بن علی" دارایی‌های خود در سوئیس را به دولت تونس باز  می‌گرداند

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری "الجزیره"، "اکرم عازوری"، وکیل لبنانی "زین العابدین بن علی"، یادآور شد که درصدد مذاکره با دولت سوئیس از طریق سفیر این کشور در بیروت است تا اعلام کند که موکلش از دارایی هایی که ممکن است در سوئیس موجود باشد، به نفع دولت تونس صرفنظر می کند.

عازوری در ماه می گذشته در نامه ای به "منصف المرزوقی"، رئیس جمهور تونس تاکید که به نمایندگی از طرف "بن علی" آمادگی امضای هر سندی را دارد که دارایی های رئیس جمهور برکنار شده تونس در سوئیس به نفع دولت جدید این کشور ضبط شود.

"المرزوقی" از سوئیس خواسته بود بازگرداندن اموال بن علی را تسریع کند؛ وی یادآور شد که سوئیس از اولین کشورهایی بود که وعده بازگرداندن دارایی های رئیس جمهور برکنار شده تونس را داد؛ ضمن اینکه دولت تونس در حال حاضر نیازهای مالی زیادی دارد و مردم این کشور نیازمند منابع مالی و تامین شغل هستند.

"المرزوقی" همچنین خاطرنشان کرد که سوئیس در راستای حمایت از دموکراسی در تونس، باید بازگرداندن این دارایی ها را تسریع نماید، همچنین این امر یک درس اخلاقی و پیامی برای دزدان و اقدامی پیشگیرانه برای مسدود کردن راه های آفت های فساد در کشورهای فقیر است.

اموال بلوکه شده "بن علی" در سوئیس حدود 62 میلیون دلار اعلام شده بود، اما رئیس جمهور تونس می گوید که این رقم فقط 10 درصد از دارایی های مسدود شده تونس در بانک های سوئیس است.

در ماه ژوئن گذشته گروهی از کارشناسان تونسی با مقامات مسوول پرونده بازگرداندن دارایی های بلوکه شده کشورشان در سوئیس، مذاکره کردند.

تونس هنوز ارزش دارایی هایی که رئیس جمهور برکنار شده تونس و نزدیکان وی در بانک های خارجی ذخیره کرده اند را اعلام نکرده است، اما این رقم حدود 23 میلیارد دلار برآورد می شود.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار