نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > حوثی‌ها: دستگاه اطلاعاتی آمریکا در پشت پرده انفجار استان "جوف" است
 


شماره خبر :١١٦٧٩٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/03/06    ا   ١٦:٠٢

حوثی‌ها: دستگاه اطلاعاتی آمریکا در پشت پرده انفجار استان "جوف" است
حوثی‌ها در پی انفجار انتحاری عصر دیروز در استان جوف که ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت، دستگاه اطلاعاتی آمریکا را متهم و مسئول اصلی این حمله تروریستی اعلام کردند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : حوثی‌ها: دستگاه اطلاعاتی آمریکا در پشت پرده انفجار استان

 حوثی‌ها در پی انفجار انتحاری عصر دیروز در استان جوف که ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت، دستگاه اطلاعاتی آمریکا را متهم و مسئول اصلی این حمله تروریستی اعلام کردند.

خبرگزاری فارس: حوثی‌ها: دستگاه اطلاعاتی آمریکا در پشت پرده انفجار استان "جوف" است

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری "التغییر"، در پی انفجار بمبی در استان "الجوف" یمن  که طی آن 13 نفر از اعضای گروه حوثی ها کشته و دهها نفر زخمی شدند، این گروه اعلام کرد که مسئول این حمله تروریستی دستگاه اطلاعاتی آمریکا است.

بر اساس بیانیه صادره از سوی دفتر اطلاع‌رسانی حوثی‌ها این حملات خصمانه ساخته و پرداخته دستگاه اطلاعاتی آمریکا است زیرا این اقدام به نفع آنهاست و زمینه را برای دخالت بیشتر و هیمنه سیاسی و نظامی آنها فراهم می‌کند.

در ادامه این بیانیه اسامی کشته‌ها و زخمی‌های این حادثه اعلام شد.

از سوی دیگر جماعت "انصار الشریعه" وابسته به شبکه تروریستی القاعده که ساخته و پرداخته آمریکا و رژیم دیکتاتوری "علی عبدالله صالح" است، مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت.

در بیانیه این جماعت آمده است: ده‌ها نفر از حوثی‌های رافضی در پی یک عملیات شهادت طلبانه که گروهان "عائشة" وابسته به انصار الشریعه انجام داد، کشته شدند.

یک مقام امنیتی یمن عصر دیروز اعلام کرد که به دنبال انفجار اتومبیلی که به وسیله یک مهاجم انتحاری در مقابل مدرسه ای در شهر "الحزم" در استان "الجوف" یمن منفجر شد، 13 نفر کشته و ده‌ها تن مجروح شدند.

شاهدان عینی اعلام کردند: فرد مهاجم با اتومبیل خود به مدرسه ای که حوثی ها در اطراف آن پایگاه داشتند، حمله کرد، به طوری که ورودی مدرسه به طور کامل ویران شد و یک زن و 3 کودک رهگذر کشته شدند.

در همین راستا "عبدالملک الحوثی"، رهبر گروه حوثی نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد: یک مهاجم با کمربند مواد منفجره تلاش کرد در خیابانی در شهر "صعده" خود را منفجر کند، اما این عملیات شکست خورد و مهاجم فقط خود را منفجر کرد.

 

وی افزود: این انفجار موجب مجروح شدن تظاهرات کنندگان نشد، اما هیچ اطلاعاتی درباره هویت مهاجمی که در انفجار کشته شد در دست نیست.

گفتنی است که 23 نفر از حوثی ها در ماه نوامبر 2011 در استان "الجوف" کشته شدند و گروه القاعده مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفت.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار