نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > درگیری‌های قبیله‌ای در تونس 18 زخمی برجا گذاشت
 


شماره خبر :١١٠٤٦٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/02/26    ا   ١١:٣٢

درگیری‌های قبیله‌ای در تونس 18 زخمی برجا گذاشت
درگیری‌های قبیله‌ای در تونس و مجروح شدن 18 نفر، تاکید بر برگزاری سرموعد انتخابات پارلمانی لیبی و اعزام نیروهای نیجریه‌ای به مالی و گینه بیسائو مهمترین خبرهای آفریفا طی روز گذشته هستند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : درگیری‌های قبیله‌ای در تونس 18 زخمی برجا گذاشت

درگیری‌های قبیله‌ای در تونس و مجروح شدن 18 نفر، تاکید بر برگزاری سرموعد انتخابات پارلمانی لیبی و اعزام نیروهای نیجریه‌ای به مالی و گینه بیسائو مهمترین خبرهای آفریفا طی روز گذشته هستند.

خبرگزاری فارس: درگیری‌های قبیله‌ای در تونس 18 زخمی برجا گذاشت

به گزارش بیداری اسلامی، قاره آفریقا روز آرامی را طی 24 ساعت گذشته سپری کرد به جز تونس که درگیری‌های قبیله‌ای در آن 18 مجروح برجا گذاشت.

 

تونس

خبرگزاری فرانسه در خبری به نقل از وزارت کشور تونس از وقوع درگیری‌های قبیله‌ای طی شامگاه یک‌شنبه و بامداد دوشنبه در منطقه "فریانا"، در مرکز بخش غربی این کشور خبر داد.

علت این درگیری‌ها اختلاف ناشی از قاچاق آهن از کشور همسایه – الجزایر عنوان شده است.

وزارت کشور تونس اعلام کرد: نیروهای نظامی و پلیس این کشور به منظور متوقف کردن خشونت و درگیری‌ها وارد عمل شدند که 18 زخمی برجا گذاشت که حال بعضی از زخمی ها وخیم است.

 

نیجریه

خبرگزاری فرانسه در خبری نوشت، وزیر دفاع نیجریه اعلام کرده است که کشورش آماده اعزام سرباز به گینه بیسائو و مالی در قالب اعزام نیروهای منطقه‌ای به این دو کشور کودتازده است.

"بیلو هالیرو محمد"، وزیر دفاع نیجریه در این‌باره گفت که نیروهای نیجریه‌ای قرار است در قالب نیروهای کشورهای بلوک غرب آفریقا موسوم به "اکوواس" به مالی و گینه بیسائو اعزام شوند که درگیر کودتا هستند.

اکوواس پیش‌تر اعلام کرده بود که تمایل دارد حدود 3000 سرباز را به مالی اعزام کند اما کودتاگران این کشور مانع از اجرای این اقدام‌ شدند.

 

لیبی

پایگاه خبری الیوم السابع در خبری اعلام کرد که یکی از اعضای شورای انتقالی لیبی بر برگزاری انتخابات پارلمانی در 19 ژوئن (30 خرداد) تاکید کرده است.

"موسی الکونی" در این‌باره گفته است که انتخابات پارلمانی لیبی 19 ژوئن برگزار می‌شود، هر چند برخی به دنبال به تعویق انتخابات هستند، ولی ما شبانه روز برای برگزاری آن در موعد مقرر تلاش می‌کنیم.

وی افزود: دموکراسی به تازگی در لیبی متولد شده و مردم این کشور برای اولین‌بار پای صندوق‌های رای خواهند رفت.

این عضو شورای انتقالی مدعی شد: اخوان المسلمون لیبی که سازمان‌ یافته‌ترین تشکل سیاسی کنونی در کشور است، نمی‌تواند به اکثریت کرسی‌های پارلمان دست یابد، اما انتظار می‌رود 30 درصد کرسی‌ها را تصاحب کند.

وی افزود: دومین جریان قدرتمند در جناح "محمود جبریل"، رئیس دفتر اجرایی سابق شورای انتقالی نمود پیدا می‌‌کند که پایگاه مردمی خوبی دارد، اما همانند اخوان المسلمون سازمان‌ یافته‌ نیست و نمی‌توان آن را حزب به شمار آورد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار