نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > تظاهرات مردم تونس در اعتراض به سفر القرضاوی/آغاز نام‌نویسی از رای‌دهندگان در لیبی
 


شماره خبر :١٠٦١٤٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/02/18    ا   ١٥:٠٠

/آخرین تحولات آفریقا در 24 ساعت گذشته/
تظاهرات مردم تونس در اعتراض به سفر القرضاوی/آغاز نام‌نویسی از رای‌دهندگان در لیبی
تظاهرات مردم تونس در اعتراض به سفر القرضاوی به تونس، آغاز نام‌نویسی از رای‌دهندگان لیبیایی در این کشور و هشدار آمریکا به اتباع خود در الجزایر و زمان برگزاری انتخابات آن مهمترین خبرهای قاره آفریقا در روز گذشته است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : تظاهرات مردم تونس در اعتراض به سفر القرضاوی/آغاز نام‌نویسی از رای‌دهندگان در لیبی

 تظاهرات مردم تونس در اعتراض به سفر القرضاوی به تونس، آغاز نام‌نویسی از رای‌دهندگان لیبیایی در این کشور و هشدار آمریکا به اتباع خود در الجزایر و زمان برگزاری انتخابات آن مهمترین خبرهای قاره آفریقا در روز گذشته است.

خبرگزاری فارس: تظاهرات مردم تونس در اعتراض به سفر القرضاوی/آغاز نام‌نویسی از رای‌دهندگان در لیبی

به گزارش بیداری اسلامی، قاره سیاه در 24 ساعت گذشته روز نسبتا بی‌خطری را سپری کرد، نام‌نویسی از رای‌هندگان لیبیایی جهت شرکت در انتخابات پارلمانی این کشور آغاز شده است، مردم تونس در اعتراض به سفر القرضاوی به کشورشان تظاهرات کردند و آمریکا به اتباع خود در الجزایر در زمان برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور هشدار داد.

الجزایر

شبکه الجزیره در خبری اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از شهروندان این کشور در الجزایر خواست در زمان برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور مسائل امنیتی را به خوبی رعایت کنند.

وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه همچنین از شهروندان خود خواسته است، از نزدیک شدن به هرگونه تجمع یا گردهمایی انتخاباتی خودداری کنند که احتمال درگیری در آنها وجود دارد.

این بیانیه ضمن تاکید بر رعایت مسائل امنیتی از سوی شهروندان آمریکایی مقیم الجزایر در زمان برگزاری انتخابات این کشور از آنها خواسته شده، از سفرهای غیرضروری به کشورهای تونس، مصر و لیبی نیز خودداری کنند.

انتخابات پارلمانی الجزایر دهم ماه می (پنج‌شنبه هفته جاری) در الجزایر برگزار می‌شود و حدود 550 ناظر بین المللی بر روند برگزاری انتخابات این کشور نظارت خواهند کرد. روز گذشته اولین گروه 60 نفری ناظران اتحادیه اروپا وارد الجزایر شدند.

سودان

پایگاه خبری الیوم السابع در خبری نوشت که "عمر البشیر"، رئیس جمهوری سودان طی سخنانی در مراسم افتتاحیه شورای ملی برنامه‌ریزی‌های استراتژیک گفت: بعید است سودان با عادی‌سازی روابط با دولت سودان جنوبی موافقت کند، اما درگیری‌های دو دولت سودان و سودان جنوبی تاثیری بر روابط دو ملت نخواهد گذاشت.

وی افزود: با وجود جنبش مردمی سودان جنوبی که حزب حاکم در این کشور است، عادی‌سازی روابط با دولت سودان جنوبی امکان‌پذیر نیست.

البشیر با اشاره به اینکه اقدامات جنبش مردمی از نظر خارطوم محکوم است، چون با آنچه در توافقنامه‌ها برسر آن توافق شده در تعارض است، گفت: جنبش مردمی سودان جنوبی به هیچ یک از توافقات صورت گرفته میان دو کشور از جمله توافقنامه صلح عمل نکرده است. 

رئیس جمهور سودان تاکید کرد: خارطوم همواره به حفظ روابط خود با ملت سودان جنوبی و تلاش برای تقویت این روابط پایبند است، اما تا زمانی که جنبش مردمی سودان جنوبی در این کشور قدرت را به دست داشته باشد، تحقق چنین خواسته‌ای ممکن نیست.

تونس

روزنامه الصبح چاپ تونس در خبری از سفر یوسف القرضاوی به تونس نوشت: القرضاوی در حالی وارد تونس شد که برخی گروه‌های سیاسی و مذهبی از وی استقبال کرده و برخی از مردم این کشور با برگزاری تظاهرات اعتراض خود نسبت به حضور وی در تونس را اعلام کردند.

تظاهرات‌کنندگان تونسی در شهر "سوسه" با در دست داشتن پرچم‌های سوریه، تونس و فلسطین شعارهایی مانند "ای قرضاوی تو فتوای به فتنه در سرزمین مسلمانان دادی" و "نه به شیوخ فتنه" را سردادند.

معترضان تونسی همچنین شعارهایی علیه آمریکا، رژیم صهیونیستی و قطر نیز سر دادند و خشم خود نسبت به سفر یوسف القرضاوی به کشورشان را بیان کردند.

تونسی‌ها معتقدند، القرضاوی تفکرات افراطی و سلفی دارد و گروه‌های سکولار تونس اعلام کرده‌اند که جایی برای افراط گرایی در تونس وجود ندارد، در حالی‌که القرضاوی فتواهایی صادر می‌کند که تشویق‌کننده تفکرات سلفی و افراط گرایی است.

القرضاوی در اولین سخنان خود در تونس گفت: هویت عربی و اسلامی در این کشور ریشه دوانده و تونس در راس کشورهایی است که رژیم دیکتاتوری را برانداخت.

لیبی

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که "نوری الابر"، رئیس کمیسیون انتخابات لیبی اعلام کرد که 330 هزار نفر تاکنون به عنوان رای دهنده برای انتخاب اعضای اولین مجلس موسسان در ماه ژوئن ثبت نام کرده‌اند.  

رئیس کمیسیون انتخابات لیبی افزود: نام‌نویسی این تعداد رای‌دهنده نشانه‌ای مثبت است که شمار بیشتری از مردم در یک‌هزار و 473مرکز رای گیری نام‌نویسی کنند.

نام‌نویسی از رای‌دهندگان لیبیایی از سه‌شنبه هفته گذشته آغاز شده و به مدت دو هفته در این کشور ادامه خواهد داشت. انتخابات مجلس موسسان لیبی اولین انتخابات در این کشور پس از چهار دهه حاکمیت دیکتاتوری قذافی است.

رئیس کمیسیون انتخابات لیبی گفت: تاریخ انتخابات هنوز دقیقا تعیین نشده، به ضرب الاجل تعیین شده برای برگزاری انتخابات احترام گذاشته می‌شود. بر اساس اعلام شورای ملی انتقالی لیبی این انتخابات باید در ماه ژوئن برگزار شود.

مالی

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که " توماس بونی یائیی"، رئیس جمهوری بنین که ریاست فعلی اتحادیه افریقا را به عهده دارد، روز گذشته (یک‌شنبه) بار دیگر از نظامیان حاکم بر مالی خواست که به پادگان‌های خود بازگردند.

رئیس جمهوری بنین که در نشست سران شورای قانون اساسی آفریقا سخن می‌گفت، تاکید کرد: دولت نظامی که هم اکنون قدرت را در مالی در دست دارد، باید به پادگان‌هایش باز گردد. نظامیان در ماه مارس گذشته با یک کودتا قدرت را در این کشور به دست گرفتند.

تنش در مالی هفته گذشته پس از تلاش گروهی از نیروهای چترباز که همچنان به "آمادو تومانی توره"، رئیس جمهوری مخلوع وفادار مانده‌اند، برای مقابله با کودتا دوباره بالا گرفت.

درگیری بین طرفداران رئیس جمهوری مخلوع و کودتاگران مالی تاکنون ده‌ها کشته برجا گذاشته است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار