نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > تظاهرات میلیونی "حمایت از انقلاب" در میدان التحریر مصر
 


شماره خبر :١٠٠١٤٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/02/08    ا   ١٥:٤١

تظاهرات میلیونی "حمایت از انقلاب" در میدان التحریر مصر
مردم مصر امروز در پاسخ به فراخوان 13 گروه و تشکل سیاسی و انقلابی از جمله جماعت اخوان المسلمون در میدان التحریر تظاهرات میلیونی "حمایت از انقلاب" را برگزار کردند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : تظاهرات میلیونی

مردم مصر امروز در پاسخ به فراخوان 13 گروه و تشکل سیاسی و انقلابی از جمله جماعت اخوان المسلمون در میدان التحریر تظاهرات میلیونی "حمایت از انقلاب" را برگزار کردند.
خبرگزاری فارس: تظاهرات میلیونی "حمایت از انقلاب" در میدان التحریر مصر

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از منابع خبری مصر، 13 گروه اسلام‌گرای مصری و در راس آنها جماعت اخوان المسلمون با دادن فراخوانی از مردم مصر دعوت کرده بودند، در تظاهراتی میلیونی در میدان التحریر شرکت کنند.

این گروه‌های اسلام‌گرا اعلام کردند که هدف از برگزاری این تظاهرات که تحت عنوان "جمعه حمایت از انقلاب" در میدان التحریر، در مرکز قاهره برگزار می‌شود، تاکید بر مطالبات و خواسته‌های مهمی همچون برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در موعد مقرر و انتقال مسالمت‌آمیز قدرت از نظامیان به یک دولت غیرنظامی در پایان ژوئن است.

پایگاه خبری الیوم السابع در این‌باره گزارش داد که از اولین ساعات بامداد امروز (جمعه) صدها مصری از قاهره و دیگر استان‌ها و شهرهای مصر روی به میدان التحریر آورده‌اند تا در تظاهرات "جمعه حمایت از انقلاب" شرکت کنند.

از سوی دیگر پارچه نوشته‌هایی در نقاط مختلف میدان بزرگ التحریر قاهره نصب شده است که بر روی آنها شعارهایی از قبیل " با صادرات گاز به دشمن صهیونیستی مخالفیم"، " پاکسازی دستگاه قضایی خواسته اصلی مردم است"، "ملت هرگز اجازه تقلب در انتخابات ریاست جمهوری را نخواهد داد" و "توقف فعالیت دادگاه قانون اساسی تا تصویب قانون اساسی جدید" به چشم می‌خورد.

تظاهرات "جمعه حمایت از انقلاب" درحالی امروز در التحریر در حال برگزاری است که مردم مصر هفته گذشته نیز در تظاهرات میلیونی موسوم به "جمعه نجات انقلاب" بر عزم خود برای حفظ انقلاب و  دستاوردهای آن و همچنین تحقق خواسته‌هایی که به خاطر آن انقلاب کرده‌اند، از جمله جلوگیری از بازگشت مهره‌های رژیم سابق به قدرت و شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آینده مصر، لزوم پایبندی شورای عالی نظامی حاکم بر مصر و دولت موقت بر اجرای اهداف انقلاب 25 ژانویه، آزادی و عدالت اجتماعی، تغییر ماده 28 قانون اساسی انتخابات ریاست جمهوری مصر، آزادی فوری تمام زندانیان سیاسی، جلوگیری از محاکمه غیرنظامیان در دادگاه‌های نظامی و پاک‌سازی دستگاه‌های اداری از بازماندگان رژیم سابق تاکید کرده بودند.

روز گذشته کمیته عالی مستقل انتخابات ریاست جمهوری مصر در کمال تعجب و ناباوری مردم مصر ضمن اعلام لیست نهایی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مصر از تایید صلاحیت "احمد شفیق"، آخرین نخست‌ وزیر حسنی مبارک، رئیس جمهور مخلوع مصر خبر داد که خشم و غضب بسیاری از مصری‌ها را برانگیخته و موجب شده تا مردم مصر علیه سیاست‌های شورای عالی نظامی مصر در میدان التحریر شعار دهند.

این درحالی است که یک منبع آگاه مصری فاش کرد که تایید صلاحیت احمد شفیق با وجود تصویب قانون ممنوعیت فعالیت سیاسی بازماندگان رژیم سابق از جمله نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری، تحت فشار شورای عالی نظامی حاکم بر مصر صورت گرفته است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار