نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > نهادهای بین‌المللی خواستار آزادی روزنامه‌نگار اردنی شدند
 


شماره خبر :١٠٠٠٠٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/02/07    ا   ١٣:٠٥

نهادهای بین‌المللی خواستار آزادی روزنامه‌نگار اردنی شدند
سازمان خبرنگاران بدون مرز در بیانیه‌ای خواستار آزادی سردبیر خبرگزاری جراسا نیوز اردن شد که به دلیل انتشار خبری درباره فساد مالی در این کشور بازداشت شده است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : نهادهای بین‌المللی خواستار آزادی روزنامه‌نگار اردنی شدند

 سازمان خبرنگاران بدون مرز در بیانیه‌ای خواستار آزادی سردبیر خبرگزاری جراسا نیوز اردن شد که به دلیل انتشار خبری درباره فساد مالی در این کشور بازداشت شده است.

خبرگزاری فارس: نهادهای بین‌المللی خواستار آزادی روزنامه‌نگار اردنی شدند

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از روزنامه "القدس العربی" سازمان خبرنگاران بدون مرز دیروز چهارشنبه خواستار آزادی روزنامه‌نگار اردنی شد که به اتهام مخالفت با رژیم حاکم در بازداشت به سر می‌برد.

سازمان خبرنگاران بدون مرز که مقر آن در پاریس است در بیانیه‌ای آزادی فوری "جمال المحتسب"، سردبیر هفته‌نامه "المرآه" و خبرگزاری "جراسا نیوز" را خواستار شد و بازداشت وی را نقض آشکار و خطرناک قانون اردن و آزادی بیان دانست.

مقامات اردنی این روزنامه‌نگار را به دلیل انتشار اطلاعاتی درباره فساد مالی در پروژه‌ای مسکونی که بالغ بر هفت میلیارد دلار  هزینه داشته، بازداشت کرده است.

سازمان خبرنگاران بدون مرز تاکید کرد انتشار مسائل مربوط به فساد مالی در این کشور به نفع عموم ملت است و دولت اردن باید هر چه سریع‌تر این روزنامه‌نگار را آزاد و همه اتهامات را از وی رفع کند.

دادگاه امنیت ملی اردن دوشنبه گذشته اعلام کرد المحتسب به دلیل انتشار خبری درباره احتمال فساد مالی در طرح "اسکان شرافتمندانه برای زندگی شرافتمندانه به اتهام مبارزه برای سرنگونی نظام بازداشت شد.

خبرگزاری جراسا نیوز به نقل از یک نماینده پارلمان اردن که خواست بود نامش فاش نشود خبری را  منتشر کرد که در آن آمده بود نمایندگان پارلمان اردن ابلاغیه‌ای را از سوی دفتر پادشاهی دریافت کردند مبنی بر اینکه وزیر سابق متهم در فساد مالی پروژه مذکور را محکوم نکنند.

سازمان خبرنگاران بدون مرز اعلام کرد استفاده از دادگاه امنیت ملی برای محاکمه روزنامه‌نگار بر اساس قانون اردن امری غیرقانونی است و نشانه آشفتگی دولت  در برابر اعتراض‌ها و در عین حال اراده قاطع آن برای سرکوب آزادی بیان است.

اتحادیه خبرنگاران اردنی نیز بازداشت المحتسب را محکوم کردند و آن را نقض آزادی رسانه‌ای و خواسته‌ها برای ایجاد اصلاحات در این کشور دانستند.

روزنامه‌نگاران اردنی همچنین تحصنی را برای آزادی این روزنامه‌نگار برگزار کردند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار