نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی 
اخبار > اهدای نشان عالی عربستان به خانواده ماجد الماجد
 


شماره خبر :٣٣٦٩٦٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/10/25    ا   ١٠:٥٩

عامل حادثه تروریستی سفارت ایران در لبنان افسر عالی رتبه بود
اهدای نشان عالی عربستان به خانواده ماجد الماجد
ماجد الماجد افسری عالی رتبه بود که بعد از مرگش ترفیع درجه گرفت و سرهنگ شد. همچنین حکومت عربستان بعد از مرگ او در لبنان حقوق بالای او را در مدت زمانی که در بخش عملیات خارجی سازمان مبارزه با تروریسم سازمان امنیت عربستان عضویت داشت به خانواده‌اش می‌دهد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  اهدای نشان عالی عربستان به خانواده ماجد الماجد

در حالی که قرار است هیئتی از ایران برای بررسی چگونگی کشته شدن ماجد الماجد، عامل انفجار تروریستی در مقابل سفارت ایران در بیروت به لبنان سفر کند و ابعاد فعالیت های او را دریابد، اخباری به گوش می رسد مبنی بر این که وی از افسران عالی رتبه عربستانی بوده که ارتباطات نزدیکی با خاندان آل سعود داشته و بعد از مرگ خانواده او به طور سری مورد تقدیر حکومت آل سعود قرار گرفته است.

مرگ ناگهانی وی در هفته گذشته سوال های بسیاری به وجود آورد به گونه ای که برخی رسانه ها صحبت از احتمال کشتن وی توسط عربستان با هدف جلوگیری از افشای ارتباطات او با ریاض دادند. برخی مطبوعات لبنانی نوشتند که سازمان امنیت داخلی ارتش لبنان به دستور ریاض و حتی شخص بندر بن سلطان اقدام به کشتن او کردند.

به گزارش پایگاه خبری سوری مدی پرس به نقل از پایگاه خبری اسلام تایمز، ماجد الماجد از نیروهای موثر عربستان در عملیات امنیتی خارج از عربستان بوده که در سازمان امنیت این کشور عضویت داشته است. وی پرنفوذترین نیروی خارجی سازمان امنیت عربستان محسوب می شده که هم زمان نفوذ بسیاری نیز در میان جریان های تکفیری و گروه های اسلام گرای بنیادگرا و نیروهای نزدیک به القاعده داشته است.  

در همین رابطه اطلاعاتی منتشر شده است که نشان می دهد دیگر اعضای خانواده ماجد الماجد نیز در دستگاه امنیتی عربستان فعالیت می کنند و از افسران عالی رتبه سازمان امنیت این کشور در بخش مبارزه با تروریسم بین المللی هستند. این سازمان ارتباطات گسترده ای با سلفی ها دارد و از نهادهای مهم این کشور محسوب می شود که جریان های سلفی و وهابی نفوذ بسیاری در آن دارند. در عین حال سازمان امنیت عربستان تلاش می کند که به کمک این افراد بتواند با جریان های جهادی مستقر در خارج ارتباط گرفته و آنها را به سمت خود جذب کند تا به سود منافعش در خارج از مرزهای عربستان بجنگند.

یک منبع آگاه سلفی که نخواست نامش فاش شود، در این باره به اسلام تایمز گفت: «ماجد الماجد افسری عالی رتبه بود که بعد از مرگش ترفیع درجه گرفت و سرهنگ شد. همچنین حکومت عربستان بعد از مرگ او در لبنان حقوق بالای او را در مدت زمانی که در بخش عملیات خارجی سازمان مبارزه با تروریسم سازمان امنیت عربستان عضویت داشت به خانواده اش می دهد. مقام های عربستانی همچنین نشان عالی ملک عبدالعزیز را در تجلیل و تقدیر از او به خانواده اش داده اند و این در حالی است که همه این ها به طور سری انجام شده است و تلاش بسیاری شده که خبری از آن در رسانه ها درز پیدا نکند.»

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار