نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی 
اخبار > خط قرمزی که آل خلیفه از آن عبور کرد
 


شماره خبر :٢٦٢٩١٩ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/02/30    ا   ٠٧:٣١

خط قرمزی که آل خلیفه از آن عبور کرد
به دنبال اقدام تجاوزكارانه نيروهاي رژيم آل‌خليفه كه در نخستين ساعات روز جمعه (27 ارديبهشت ماه) با حمله به منزل آيت الله شيخ عيسي قاسم رئيس شوراي اسلامي علماي بحرين، به ارعاب زنان و كودكان و ايراد خسارت به لوازم منزل وي پرداختند. با "فلاح رفیع " عضو مركز حقوق بشر بحرين و "سعید الشهابی"، دبیرکل جنبش احرار (آزادگان) بحرین در گفتگو با بیداری اسلامی دلایل این اقدام وقیحانه را بررسی می کنند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : خط قرمزی که آل خلیفه از آن عبور کرد

عضو مركز حقوق بشر بحرين درباره تلاش رژيم حاكم اين كشور براي عبور از خط قرمزها و سوق دادن مردم به سوي خشونت هشدار داد.

" فلاح ربيع " در مصاحبه با بیداری اسلامی گفت: سياست امنيتي كه مسئولان آل خليفه امروزه در بحرين درپيش گرفته اند "خط قرمزي" در آن وجود ندارد، به طوري كه به نواميس هتك حرمت و زنان را بازداشت مي كنند و مورد تهاجم قرار مي دهند.

  ربيع افزود: در گزارش شريف بسيوني، رييس كميته حقيقت ياب بحرين، نيز به موارد متعدد نقض حقوق شهروندان از جمله هتك حرمت زنان و بازداشت شدگان اشاره شده است.

وي اظهار داشت: رژيم حاكم درمنامه، به اين مساله باور ندارد كه برخي از افراد خاص يا برخي از مراسم و شعائر ديني براي مردم سمبل هستند و آيت الله شيخ عيسي احمد قاسم، رئيس شوراي اسلامي علماي بحرين، براي مردم بحرين خط قرمز است و نبايد با وي مانند ديگر شهروندان برخورد شود، اگر چه همه شهروندان حرمت دارند.

عضو مركز حقوق بشر بحرين افزود: از اول ماه مي تا به امروز ، حدود 149 مورد يورش به منازل شهروندان و تعرض به آنان از سوي نيروهاي آل خليفه ثبت شده است كه اكثر اين يورش ها در ساعات اوليه روز و بدون مجوز ورود به منازل صورت گرفته است كه همه اين اقدامات برخلاف قوانين و مقررات بين المللي است.

فلاح هشدار داد كه مسئولان بحريني با انجام برخي اقدامات در صدد سوق دادن مردم به سمت خشونت هستند از آن جمله مي توان به تعدي به زنان و توسل به زور و استفاده گسترده از گازهاي سمي در مناطقي كه اعتراضي درآن جا صورت نمي گيرد و نيز استفاده از تريبون هاي رسانه اي با هدف تحريك احساسات طايفه اي اشاره كرد.

وي تصريح كرد كه يورش و حمله به منزل شيخ عيسى قاسم توسط نيروهاي آل خليفه نيز با هدف برانگيختن خشم مردم و كشاندن آنها به سوي خشونت بوده است.

عضو مركز حقوق بشر بحرين درعين حال گفت: مسئولان و چهره هاي انقلابي در بحرين، هوشيارند و اين ابزارها را مي شناسند و به همين دليل هر چند وقت يك بار تاكيد مي كنند كه اعتراض هاي مردمي مسالمت آميز است و در تريبون هاي مختلف ، مخالفت خود را با خشونت اعلام مي دارند.

فلاح ربيع تاكيد كرد كه واكنش هاي مردمي به حمله نيروهاي آل خليفه به منزل شيخ عيسى قاسم كه به شكل تظاهرات يا به صورت مختلف نمايان شد، نشان دهنده اين است كه اعتراض ها در بحرين تا دستيابي به خواسته هاي مردم ادامه دارد و اين تحرك ها مسالمت آميز خواهد بود.

عضو مركز حقوق بشر بحرين بار ديگر به مسئولان رژيم آل خليفه درباره تلاش هاي مكرر براي سوق دادن مردم به سوي خشونت هشدار داد و گفت: مخالفان و گروه هاي سياسي، معنوي و درصدر آن آيت الله  شيخ عيسى أحمد قاسم ، با هوشياري و تدبير خود و نيز با درنظر گرفتن امنيت و سلامت شهروندان، اينگونه تحركات را به شكست كشانده و ناكام گذاشته اند.

"خط قرمز"ی که آل خلیفه از آن عبور کرد

سعید الشهابی امروز جمعه در گفتگو با بیداری اسلامی گفت: رژیم بحرین، به مرحله بدون بازگشت رسیده است و به ویژه پس از زیر پا گذاشتن همه خطوط قرمزها، از تخریب مساجد تا حمله به نوامیس مردم و شکنجه فعالان احساس می کند در سراشیبی شدید سقوط قرار گرفته است و اخیرا مزدوران رژیم بزرگترین عالم بحرین، یعنی آیت الله شیخ عیسی قاسم را که یکی از بزرگترین شخصیت های حامی انقلابیون و ملت در زمینه آزادی خواهی و حق تعیین سرنوشت است، مورد هدف قرار داده اند.


الشهابی افزود: آنچه امروز و روزهای اخیر در بحرین اتفاق افتاد نشان دهنده ناامیدی رژیمی است که به تلاش برای جلب حمایت غربی ها با هدف ادامه سیاست های سرکوبگرانه اش روی آورده است.


وی افزود: ظلمی که در حق شیخ عیسی قاسم و شخصیت های زندانی و همچنین ملت بحرین روا داشته شد، نشان دهنده آن است که تنها راه حل برای بحران کشور، برچیده شدن بساط رژیم کنونی و خاندان آل خلیفه و دار و دسته آنهاست تا اداره امور کشور به ملت و نمایندگانشان از همه جریان ها واگذار شود.


دبیرکل جنبش احرار بحرین، اقدام نظام آل خلیفه در هدف قرار دادن شیخ عیسی قاسم را بی فایده و شکست خورده دانست و تصریح کرد: ملت بحرین می داند که دلیل این اقدام نظام، ضعف و شکست آن و حامیانش در زمینه سرکوب ملت بحرین است.


الشهابی با تصریح به این که نظام آل خلیفه هیچ راهکاری جز سرکوب امنیتی در اختیار ندارد و در دو سال اخیر حتی یک گام در راستای اصلاحات سیاسی برنداشته، خاطرنشان کرد: دلیل این امر تهی بودن رژیم از داخل است. تاریخ مصرف این رژیم به سر آمده است و در دوره معاصر هیچ گونه کارکردی ندارد. چنین حکومتی با سرکوب مردم در پی القای این تصور است که همچنان بر بحرین کنترل دارد، این در حالی که شکست آن پس از دو سال از آغاز انقلاب مردم به طور کامل مشخص شده است.


سعید الشهابی در پایان تصریح کرد: با توجه به ناتوانی در سرکوب فریاد حقیقت در این سرزمین پاک، نفس های رژیم حاکم بر بحرین به شماره افتاده است.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار