نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > نمایش محتوی 
اخبار > طرح مصر و آفریقا برای توقف نفوذ رژیم صهیونیستی به «قاره سیاه»
 


شماره خبر :٥١٥٩٩٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1395/11/16    ا   ١٨:٣٥

طرح مصر و آفریقا برای توقف نفوذ رژیم صهیونیستی به «قاره سیاه»
یک منبع دولتی عالی‌رتبه مصری از تقویت روابط بین این کشور با کشورهای حاشیه رود نیل و دیگر کشورهای آفریقایی برای مقابله با نفوذ رژیم صهیونیستی در «قاره سیاه» خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : طرح مصر و آفریقا برای توقف نفوذ رژیم صهیونیستی به «قاره سیاه»

 

یک منبع دولتی عالی‌رتبه مصری از تقویت روابط بین این کشور با کشورهای حاشیه رود نیل و دیگر کشورهای آفریقایی برای مقابله با نفوذ رژیم صهیونیستی در «قاره سیاه» خبر داد.

یک منبع دولتی عالی‌رتبه مصر فاش کرد که این کشور برای مقابله با نفوذ رژیم صهیونیستی در قاره آفریقا تصمیم به تشکیل کمیته بزرگ متشکل از «ابراهیم محلب» مشاور رئیس‌جمهور در امور پروژه‌های ملی، وزیر خارجه و نمایندگانی از شرکت‌های دولتی، گرفته است.

 

طبق گزارش پایگاه خبری «دات مصر»، این منبع افزود که مصر تصمیم دارد شرکت‌های دولتی از جمله شرکت پیمانکاران عرب و تعدادی از شرکت‌ها را در بازسازی زیرساخت‌های کشورهای آفریقایی مشارکت دهند.

این منبع از وجود پیشنهادی درباره تشکیل نیروهای واکنش سریع آفریقایی برای حمایت از مرزها (ناتوی آفریقا) خبر داد و افزود که نیروهای ارتش‌های آفریقایی توسط فرماندهان ارتش مصر آموزش دیده و آنها را به تجهیزات مبارزه با تروریسم و تأمین امنیت مرزها مجهز خواهند کرد و علاوه بر آن ارتش‌های کشورهای آفریقایی برای تعامل با وضعیت اضطراری و تخصیص بودجه جهت بازسازی و ساختن ارتش‌های آفریقایی آماده خواهند شد.

این منبع همچنین گفت که سفر عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر به اتیوپی افق تازه‌ای را در تعامل بین مصر و کشورهای آفریقایی و توقف گسترش نفوذ رژیم صهیونیستی در کشورهای حاشیه رود نیل، باز خواهد کرد.

به گفته وی، یک مجتمع پزشکی در هر یک از کشورهای حاشیه رود نیل و مجتمع آموزشی اعم از مدارس و دانشگاه‌های مصری در این کشورها تأسیس خواهد شد و علاوه بر آن یک صندوق جهت حمایت از پروژه های مصری در این کشورها از جمله سودان، اوگاندا، کنگو و اتیوپی ایجاد شده و تعدادی از نیروگاه‌های آبی و تولید برق در تعدادی از کشورهای آفریقایی تأسیس خواهد شد که هدف از همه این پروژه‌ها ممانعت از نفوذ رژیم صهیونیستی در کشورهای آفریقایی است.

به گفته این منبع مصر همچنین سرمایه‌گذاری‌های خود در کشورهای آفریقایی را با مشارکت بخش خصوصی و دولتی بیشتر کرده و هیأت‌های الأزهر در طول سال به این کشورها سفر خواهند کرد.

مصر در این رابطه همچنین تصمیم دارد تیم‌های پزشکی و آموزشی را به طور مستمر به کشورهای آفریقایی جهت توانمندسازی پزشکان و معلمان این کشورها و ارائه آموزش به آنها اعزام نماید و علاوه بر آن هیأتی از صنایع تولیدات جنگی به این کشورها جهت اطلاع یافتن از نیازهای آنها و تولید تجهیزات درخواستی در صنایع مصری، اعزام می‌شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار